Dodana: 1 marzec 2018 09:56

Zmodyfikowana: 1 marzec 2018 09:56

XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Trwa XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Celem konkursu jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Kierowany jest on do osób pełnoletnich, prowadzących produkcyjną działalność rolniczą. Chęć uczestnictwa można deklarować do końca marca.

Ilustracja do artykułu IKONA.jpg

Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej  Duda w roku 100-stulecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest w jednostkach Kasy, na stronie internetowej www.krus.gov.pl., w prasie oraz w przedstawicielstwach współorganizatorów i patronów medialnych. Zgłoszenia należy składać w Oddziale Regionalnym lub Placówkach Terenowych KRUS, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2018 r.

W piętnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 18 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

W 2017 r. nagrodę główną ufundowaną przez Prezesa KRUS - wysokiej klasy ciągnik rolniczy - zdobyli mieszkańcy woj. lubelskiego. Reprezentanci województwa podlaskiego, Państwo Dominika i Karol Bednarczykowie zam. Łachy, gm. Kolno zostali nagrodzeni za udział w etapie centralnym konkursu.

W poprzednich edycjach w czołówce nagrodzonych gospodarstw także nie zabrakło rolników z naszego regionu, m.in. w 2007 r. I nagrodą uhonorowano gospodarstwo rolne z powiatu zambrowskiego, II miejsce w etapie centralnym zajęło gospodarstwo z powiatu łomżyńskiego (2010 r.) oraz powiatu monieckiego (2012 r.), a w 2016 gospodarstwo z powiatu białostockiego zajęło III miejsce.

źródło: OR KRUS w Białymstoku

facebook