Dodana: 23 sierpień 2018 13:23

Zmodyfikowana: 23 sierpień 2018 13:27

Po raz 14. odbędą się w Ciechanowcu Podlaskie Zawody Tradycyjnego Powożenia Zaprzęgami Konnymi

W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia odbędą się w Ciechanowcu XIV Podlaskie Zawody Tradycyjnego Powożenia Zaprzęgami Konnymi. Organizatorzy wydarzenia to Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, Jeździecki Klub Sportowy „Gepard” oraz Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe w Ciechanowcu. Zawodnicy będą walczyć o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu wizyta przedstawicieli bractwa kurkowego u marszałka  (3).JPG

Kilka dni temu w Koszęcinie na Śląsku odbył się bodaj największy w Europie centralnej konkurs tradycyjnego powożenia - IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia o Trofeum "Śląska", dwudniowy konkurs, w którym podziwiać można było nie tylko kunszt trudnej sztuki powożenia, ale także przepiękne pojazdy i wspaniałe konie.  Do Koszęcina przyjechały najlepsze europejskie zaprzęgi, aby rywalizować w widowiskowych konkurencjach powożenia. Druga podobnej rangi impreza odbywa sie w Książu na Dolnym Śląsku.

W konkursie wziął udział Tomasz Miliszkiewicz z Ciechanowca, Starszy Brat Łomżyńsko-Drohickiego Bractwa Kurkowego i wieloletni uczestnik zawodów w Ciechanowcu. Wraz z Sylwią Choińską, studentką obronności, która była pierwszy raz na tego typu zawodach, zajęli II miejsce w konkurencji zaprzęgów jednokonnych. A dodatkowo, publiczność zgromadzona w Koszęcinie,  uznała ich zaprzęg za najładniejszy.

Wczoraj, 22 sierpnia odwiedzili Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego, by pochwalić się swoimi osiągnięciami na Międzynarodowych Zawodach w Koszęcinie i ponowić zaproszenie na zawody do Ciechanowca.

Tomasz Miliszkiewicz od 14 lat bierze udział w zawodach tradycyjnego powożenia, ogólnopolskich i międzynarodowych.

(at)

facebook