Dodana: 15 maj 2018 10:11

Zmodyfikowana: 15 maj 2018 10:12

Nowe umowy o dofinansowanie projektów z PO „Rybactwo i Morze” 2014-2020

W poniedziałek, 14 maja br. w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach, podpisano kolejne umowy z beneficjentami Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020. Udzielone dotacje pozwolą na budowę siłowni pod chmurką oraz rozwój lokalnego przedsiębiorstwa z branży turystycznej. Całkowita kwota podpisanych umów o dofinansowanie to niemal 150 tys. zł. Samorząd województwa podlaskiego reprezentowali członkowie zarządu Stefan Krajewski i Bogdan Dyjuk

Ilustracja do artykułu IMG_6804.JPG

W ramach dofinansowania gmina Przerośl otrzyma ponad 27 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom powstanie siłownia pod chmurką. Natomiast 115 tys. zł. na rozwój otrzyma augustowska firma z branży turystycznej m.in. na remont i nowy sprzęt gastronomiczny - ta dotacja ma wspomóc rozwój działalności gospodarczej i tworzenie nowych miejsc pracy.

 

Gmina Przerośl

Tytuł operacji: „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez budowę siłowni terenowej zewnętrznej na użytek publiczny, działka nr 203 w m. Przerośl”.

Kwota dotacji:  27 197,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- Zakup i zamontowanie na terenie Rynku w miejscowości Przerośl urządzeń ogólnodostępnej siłowni „pod chmurką”.

 

WIP Sp. z o. o.

Tytuł operacji: „Rozwój działalności gospodarczej i tworzenie miejsc pracy na obszarze LSR Pojezierze Suwalsko-Augustowskie przez WIP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.

Kwota dotacji:  115 005,00 zł.

Zakres operacji obejmuje: zakup nowego wyposażenia gastronomicznego, mebli dla osób o wzroście powyżej 2 m oraz przeprowadzenia prac remontowych i budowlanych w budynku „Hostelu Krechowiak” w Augustowie (m.in. budowa szybu windowego, remont pomieszczeń kuchennych, remont dachu).

 

oprac.ak

facebook