Dodana: 17 listopad 2017 11:36

Zmodyfikowana: 17 listopad 2017 11:36

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla MLEKOVITY

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 listopada 2017 r. w Rzeszowie podczas Kongresu 590, MLEKOVITA została uhonorowana prestiżową Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ilustracja do artykułu Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński odbiera Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP.JPG

MLEKOVITA została doceniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w XV edycji Nagrody Gospodarczej w kategorii „Odpowiedzialny biznes”. To wyróżnienie to znakomite potwierdzenie właściwej strategii i efektywności zarządzania, dzięki którym nie tylko skutecznie umacnia się pozycja MLEKOVITY oraz systematycznie wzrasta siła i renoma marki, obecnie najcenniejszej w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki, ale przede wszystkim ukazuje, że możliwe jest aktywne i skuteczne prowadzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP została ustanowiona w 1998 r. przez Aleksandra Kwaśniewskiego i była przyznawana do 2005 r., a następnie od 2011 r. przez Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę raz do roku. Inicjatywa w ciągu piętnastu edycji zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania Nagrody pozostaje niezmienny – ma na celu wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnianie najlepszych, czyli firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych. Nagroda w kategorii „Odpowiedzialny Biznes” przyznawana jest dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, a w szczególności: prowadzą działania wewnątrz organizacji, sprzyjające pracownikom i ich rodzinom; prowadzą działania prospołeczne służące lokalnej społeczności; tworzą nowe miejsca pracy na terytorium Polski; angażują lokalne instytucje do wspólnych działań i projektów; prowadzą działania proekologiczne.

Do XV edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostało przesłanych 152 wniosków, z czego 142 spełniło wszystkie wymagania formalne. Spośród tych wniosków Kapituła Nagrody złożona z ekspertów: przedsiębiorców, ekonomistów, przedstawicieli świata nauki i mediów wybrała 18 nominowanych, spośród których 7 finalnych laureatów wskazał Prezydent RP Andrzej Duda.

Inf. prasowa SM MLEKOVITA

facebook