Dodana: 30 kwiecień 2018 15:01

Zmodyfikowana: 30 kwiecień 2018 15:01

Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

Hubert Choiński i Miłosz Krajewski zwyciężyli w wojewódzkim finale ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 26 kwietnia w Białymstoku. W imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego nagrody laureatom wręczył Andrzej Pleszuk, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP.

Ilustracja do artykułu Laureaci Konkursu kl.IV_VII.jpg

Konkurs co roku przyciąga około 30 tysięcy zainteresowanych osób. W tegorocznej edycji na szczeblu lokalnym wzięło udział prawie 2,5 tysiąca uczniów szkół podstawowych z województwa podlaskiego. O tytuł najlepszych walczyli w dwóch kategoriach: klasy 0-3 i klasy 4-7. Wśród najmłodszych drugie miejsce zajął Mikołaj Jakimiuk, a trzecie Emilia Bołkun. W starszej grupie wiekowej na drugim i trzecim miejscu uplasowali się odpowiednio: Milena Kosińska i Natalia Kuzia.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci jest organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ma on na celu kształtowanie właściwych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzację „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”. Tegoroczna edycja, zgodnie z hasłem przewodnim, ma zwrócić szczególną uwagę na sposoby uniknięcia upadków, które stanowią najczęściej występujący rodzaj wypadków w gospodarstwach rolnych.

(MS, fot. KRUS Białystok)

facebook