Dodana: 27 wrzesień 2018 13:48

Zmodyfikowana: 27 wrzesień 2018 13:48

Jak wypromować produkt regionalny czyli spotkanie z samorządowcami w ramach Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego

Pierwsze z cyklu spotkań w ramach Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego z samorządowcami odbyło się dziś, 27 września w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Na spotkanie przybyli samorządowcy z całego regionu oraz przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem i przedstawiciele administracji publicznej. Wszystkich przybyłych powitał Członek Zarządu Województwa Stefan Krajewski.

Ilustracja do artykułu spotkanie produkt lokalny 27.09-11.jpg

- Wasza obecność pokazuje, że naprawdę zależy wam na produkcie regionalnym. Urząd Marszałkowski ma potencjał realizowania rozmaitych programów, ale to wójtowie, samorządowcy wszystkich szczebli najwięcej wiedzą o produktach regionalnych obecnych na ich terenie. Bez was nie damy rady. Wspólne spotkania i rozmowy dają możliwość wypracowania najlepszych rozwiązań – powiedział witając zebranych Stefan Krajewski.

Podczas spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się co to jest KSOW i jak może pomóc przedsiębiorczości związanej z rolnictwem, dyskutowali o obszarach współpracy, zastanawiali się dlaczego tak trudno nabyć produkty lokalne bezpośrednio od producenta, od czego zacząć, by wypromować produkt lokalny.

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego zostało powołane do życia uchwałą Zarządu Województwa Podlaskiego z dnia 3 lipca 2018.

facebook