Dodana: 18 styczeń 2018 08:37

Zmodyfikowana: 18 styczeń 2018 08:37

Gotuj z klasą. W Bielsku Podlaskim poznaliśmy finalistów konkursu Marszałka

Tym razem to drużyna dziewcząt: Agata Smorczewska i Anita Odachowska z Zespołu Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim zwyciężyły w konkursie „Gotuj z klasą”. To eliminacje konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Koordynatorem konkursu jest Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP.

Ilustracja do artykułu konkurs-18.jpg

W Podlaskiem trwa wielki konkurs uczniów szkół rolniczych o profilu gastronomicznym. W sumie od 15 grudnia do 18 stycznia w szranki kulinarne stanęło i stanie kilkudziesięciu uczniów z 12 szkół w naszym regionie.

Pierwszy konkurs odbył się 15 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, kolejne zaś: 3 stycznia w Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie; 4 stycznia w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach; 5 stycznia w Zespole Szkół w Niećkowie; 9 stycznia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach; 10 stycznia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach; 11 stycznia - Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem; 12 stycznia - Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce; 15 stycznia - Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce; 16 stycznia - Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, 17 stycznia – Zespole Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim.

Dzisiaj odbędzie się ostatni konkurs eliminacji - w Zespole Szkół w Wojewodzinie.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Do etapu wojewódzkiego przejdzie dwuosobowy zespół z każdej ze szkół. W eliminacjach biorące udział w rywalizacji zespoły mają za zadanie przygotować menu konkursowe składające się z trzech dań: zupy lub przystawki, dania głównego i deseru. Dania te przygotowane być muszą z wykorzystaniem produktów związanych z regionem, powszechnie znanych i rozpoznawalnych.

W etapie wojewódzkim uczniowie prezentować będą dania, które przygotowali na etapie szkolnym.

facebook