Dodana: 25 lipiec 2018 08:17

Zmodyfikowana: 25 lipiec 2018 08:17

Festiwal Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski w ramach Dni Drohiczyna

Miasteczko produktów tradycyjnych i regionalnych z trzech regionów Polski – Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia, namioty promocyjno-informacyjne trzech województw, kulinarne konkursy, mnóstwo wydarzeń towarzyszących - wszystkie te atrakcje czekają na uczestników Festiwalu Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski, który w tym roku zostanie połączony z Dniami Drohiczyna i odbędzie się w dniach 28-29 lipca.

Ilustracja do artykułu Logo.jpeg

Kulinarny szlak wschodniej Polski to wspólna inicjatywa trzech województw, które w  2016 roku zdecydowały, że chcą razem poprzez kulinarne dziedzictwo swych ziem dotrzeć do jak najliczniejszego grona odbiorców. Lubelszczyzna, Podkarpacie i Podlasie jednocześnie promują lokalne atuty, kulturę, atrakcje turystyczne i co najważniejsze – lokalnych producentów żywności tradycyjnej i ekologicznej najwyższej jakości. Idea tego przedsięwzięcia polega na prezentacji bogactwa regionów w trakcie „wędrującej imprezy”. Dlatego corocznie odbywa się  ono w  wybranych miejscowościach trzech województw. W tym roku odbył się już festiwal w Bychawie (woj. lubelskie), w Narolu (woj. podkarpackie). Przed nami podlaska edycja, właśnie w  Drohiczynie.

Odbędzie się ona w tamtejszym Parku Miejskim ze specjalnie wydzielonym miasteczkiem produktów tradycyjnych i regionalnych trzech województw wschodniej Polski. Będzie tam można znaleźć  stoiska z m.in. wyrobami cukierniczymi, sokami owocowymi, serem kozim, przetworami owocowymi, cydrem rzemieślniczym, octem jabłkowym oraz ziołami i mieszankami ziół. Swoją obecność zadeklarowało już kilkudziesięciu producentów. Dodatkowo przewidziane są pokazy kulinarne. Natomiast wystawcy z trzech województw będą mieli szansę na wygraną w konkursach na najatrakcyjniejsze stoisko oraz najsmaczniejszy produkt. Pojawią się tam również namioty informacyjno-promocyjne województw zaangażowanych w organizację festiwalu.

Dni Drohiczyna – Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski uatrakcyjnią wydarzenia towarzyszące, takie jak: Wystawa Koni, Rajski Spływ Kajakowy rzeką Bug, oraz Zawody Spławikowe. Uczestnicy imprezy będą też mieć okazję obejrzeć i wysłuchać występów Kasi Kowalskiej oraz zespołów: The SilkQueen, Kuzyn Zenka oraz Dots. 

 

facebook