Dodana: 17 maj 2018 08:42

Zmodyfikowana: 17 maj 2018 08:42

Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”

Producentów regionalnych z województwa podlaskiego zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. W tym roku to wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane przez 3 województwa: podlaskie, lubelskie i podkarpackie odbędzie się w dniach 26-27 maja w Bychawie.

Ilustracja do artykułu IMG_4633.JPG

Festiwal połączony jest z „XIX Ogólnopolskim Festiwalem w Krainie Pierogów”. Jego głównym celem jest promocja wysokiej jakości żywności, wytwarzanej przez lokalnych wytwórców w oparciu o tradycyjne technologie z wykorzystaniem regionalnych i naturalnych surowców.

Festiwal odbędzie się na stadionie miejskim ze specjalnie wydzielonym miasteczkiem produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych, charakterystycznych dla wschodniej Polski. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wszystkim zakwalifikowanym wystawcom miejsca wystawowe w ich własnych namiotach, czy stoiskach.

Podczas wydarzenia planowana jest prezentacja lokalnych producentów, walorów turystyczne trzech regionów, dodatkowo zostaną zorganizowane pokazy kulinarne oraz występy zespołów muzycznych zwieńczone dużymi koncertami z udziałem gwiazdy muzycznej: w sobotę wieczorem będzie to występ zespołu Universe, a w niedzielę Beaty Kozidrak z zespołem Bajm.

Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” odbędzie się w sobotę w godz. 14 do 20 i w niedzielę od 14 do zakończenia imprezy, które jest przewidywane ok. godz. 22. W czasie trwania Festiwalu zapraszamy do udziału w organizowanych konkursach na: „Najciekawsze stoisko wschodnich ziem Polski” oraz „Najlepszy smak wschodnich ziem Polski”. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Jednocześnie przypominamy, że osoba wystawiająca swój produkt żywnościowy powinna posiadać aktualne badania zdrowotne wymagane przy kontakcie z żywnością. Wymagana jest właściwa, zgodna z wymaganiami sanitarnymi ekspozycja prezentowanych produktów. Jeżeli uczestnicy będą chcieli prowadzić sprzedaż swoich wyrobów, należy pamiętać o wymogach polskiego prawa z zakresu finansów i należytego dokumentowania prowadzonej sprzedaży, np. obowiązek posiadania kasy fiskalnej.

Przysłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do uczestnictwa w festiwalu. Organizatorzy proszą o estetyczne przygotowanie prezentacji oraz zastrzegają sobie prawo do selekcji zgłoszonych podmiotów.

Szczegółowe informacje na temat udziału w festiwalu można znaleźć w Departamencie Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, tel.: 85 665 42 15 lub 85 665 42 16.

By wziąć udział w Festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” wystarczy wypełnić załączony formularz uczestnictwa w kiermaszu i przesłać na adres mailowy: rolnictwo@wrotapodlasia.pl.

Pliki do pobrania

facebook