Dodana: 18 wrzesień 2018 10:47

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2018 10:47

Europejskie Dni Ptaków 2018

Przed nami największe jesienne święto wszystkich obserwatorów ptaków. W dniach 6-7 października miłośnicy ptaków z całej Europy wyruszą z lornetkami i lunetami w teren. To bardzo szczególny i niezwykły moment w ptasim świecie – czas jesiennych wędrówek. Miliony ptaków, które spełniły swe rodzicielskie obowiązki i wychowały kolejne pokolenie, mogą udać się na zasobne w pokarm zimowiska, zaś wielbiciele awifauny mogą cieszyć się obserwacjami ptasich przelotów.

Ilustracja do artykułu screenshooter-imageconverter5b9baba58f8431.png

Tegoroczne Europejskie Dni Ptaków (ang. EuroBirdwatch) są szczególne: miłośnicy ptasich obserwacji, zwani po polsku ptasiarzami lub z angielska – birdwatcherami, będą je świętować 25. raz. O genezie tego niezwykłego wydarzenia, gromadzącego co roku ponad milion obserwatorów, możecie poczytać TUTAJ.

Organizatorzy zachęcają gorąco do organizacji wydarzeń związanych z tegorocznymi Europejskimi Dniami Ptaków. Może to być wycieczka, krótki spacer, pokaz slajdów, prelekcja czy warsztaty dla dzieci – możliwości są nieograniczone! Informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ.
  

Lista wydarzeń jest aktualizowana na bieżąco.


Ptakiem tegorocznych Europejskich Dni Ptaków została PLESZKA. O tym sympatycznym i ładnym ptaku możecie poczytać TUTAJ.

facebook