Dodana: 3 wrzesień 2017 18:13

Zmodyfikowana: 3 wrzesień 2017 18:13

Dożynki gminy Siemiatycze. Tołwin 2017

Rolnicy, hodowcy, producenci z gminy Siemiatycz w niedzielę 3 września spotkali się na tradycyjnej uroczystości dożynkowej by podziękować za tegoroczne plony. Za trud, pracę i rozwój rolnictwa województwa podlaskiego w imieniu Zarządu i Sejmiku Województwa Podlaskiego podziękował Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu glowne.jpg

- Z Tołwinem i gminą Siemiatycze jestem rodzinnie związany i cieszę się, że choć przez moment mogę uczestniczyć w tegorocznych uroczystościach dożynkowych – mówił Jerzy Leszczyński. - Dzisiaj w imieniu swoim, ale i Zarządu oraz Sejmiku Województwa Podlaskiego chciałbym podziękować rolnikom za ich codzienną pracę. Podporą naszego rolnictwa są gospodarstwa rodzinne, i to rodziny – co podkreślał dzisiaj biskup Tafeusz Pikus tworzą najważniejsze produkty od „wideł do widelca, od pola do stołu”.

Marszałek Jerzy Leszczyński podziękował wszystkim, którzy wspierają rozwój rolnictwa w gminie Siemiatycze i w woj. podlaskim.

- Rolnictwo rozwinęło się dzięki pracy rolników, ale i przy wsparciu rządów i samodrządów. Pamiętajmy i o polityce UE która wspiera działalność rolników, terenów wiejskich i samorządów. Dobrze by było, żebyśmy dalej uczestniczyli i korzystali ze środków na rozwój przedsiębiorstw i rozwój samorządów z Unii Europejskiej – podkreślał na zakończenie swojego przemówienia marszałek Leszczyński. - Jako marszałek na pewno waszą działalność będę wspierał. Wszystkiego najepszego i żeby następny rok był dobry dla nas wszystkich.

Tegoroczne Dożynki gminy Siemiatycze rozpoczęły się tradycyjną Mszą św., której przewodniczył biskup drohiczyński prof. Tadeusz Pikus. W czasie zabawy dożynkowej zorganizowano pokaz koszenia oraz prac polowych, wystąpiły też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tołwinie, zespół „Jabłoniacy” z Jabłonnej Lackiej, „Pasieki” z Platerowa, Kapeli Gminnej, „Nowiny” z Moszczony Królewskiej, „Kaliny” z Żurobic, „Kapeli Wuja Krzycha”.

facebook