Dodana: 21 sierpień 2017 09:54

Zmodyfikowana: 21 sierpień 2017 10:06

Dożynki gminne w Klukowie

W minioną niedzielę, 20 sierpnia odbyły się w Klukowie gminne dożynki. W uroczystościach dożynkowych uczestniczył Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Ilustracja do artykułu vlcsnap-2017-08-20-18h35m15s742.png

Uroczystości dożynkowe poprzedziły amatorskie zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi, wręczenie nagród dla laureatów zawodów i obowiązkowy uroczysty przejazd na plac za Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Tegoroczni starostowie dożynek Anna i Rafał Waszczuk z miejscowości Sobolewo przekazali na ręce wójta gminy Klukowo Piotra Uszyńskiego bochen chleba, by podzielił się chlebem z mieszkańcami gminy i gośćmi.- Niech nigdy chleba nie zabraknie w naszej gminie – powiedział starosta przekazując chleb, a wójt obiecał go podzielić mądrze i sprawiedliwie.

- To jeden z najpiękniejszych dni w życiu rolnika, święto plonów naszej ziemi, to radość z wykonanej pracy – powiedział wójt Piotr Uszyński składając z okazji dożynek wszystkim rolnikom życzenia.

Życzenia i podziękowania dla wszystkich rolników gminy Klukowo, pracownikom sektora okołorolniczego – firmom i producentom - złożył też marszałek Jerzy Leszczyński. Marszałek podkreślił dobrą współpracę samorządu gminy z samorządem województwa, który wspiera inwestycje w gminie z programów unijnych:

- A ponieważ wójt i jego ekipa bardzo dobrze przygotowali wnioski, to i są efekty. Razem pracujemy dla dobra mieszkańców gminy, powiatu, województwa – podkreślił marszałek Leszczyński.

 

Zaprosił też wszystkich zebranych na dożynki wojewódzko-diecezjalne do Perlejewa 9 września br.

 

 

facebook