Dodana: 17 maj 2018 12:46

Zmodyfikowana: 18 maj 2018 13:13

Debata o regionie Puszczy Białowieskiej w Hajnówce

Przyszłość Regionu Puszczy Białowieskiej - to hasło konferencji organizowanej wspólnie przez samorząd Hajnówki i Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej. Pomysłodawcą debaty jest Stowarzyszenie Hajnowska Inicjatywa Społeczna. Dyskusja ma dotyczyć form ochrony zasobów regionu Puszczy Białowieskiej, możliwości ich udostępniania i wykorzystania, Będzie to też próba odpowiedzi na pytanie, jak w tych procesach może brać udział społeczność lokalna. Konferencja odbywa się w piątek, 18 maja w Auli ZWL w Hajnówce. Samorząd województwa podlaskiego reprezentuje marszałek Jerzy Leszczyński

Ilustracja do artykułu Debata o przyszlosci Puszczy Bialowieskiej (6).jpeg

Debata została podzielona na dwie sesje - naukową i  społeczno-gospodarczą.
Zamiejscowy Wydział Leśny przygotował część naukową, podczas której eksperci mówią m.in. o historii i obecnym stanie ochrony przyrody Puszczy Białowieskiej,  o białoruskiej części Rezerwatu Biosfery Puszcza Białowieska, a także o przyszłości Puszczy w kontekście zmian klimatu.
Zostaną też przedstawione koncepcje strefowej ochrony Puszczy i nowe możliwości wykorzystania jej zasobów.

Po południu na sesję dotyczącą zagadnień społecznych i gospodarczych zaprasza burmistrz  Hajnówki  Jerzy Sirak. W tej części mowa będzie m.in. o wpływie działalności Lasów Państwowych na rozwój lokalnej społeczności, o turystyce w regionie i rozwoju zielarstwa oraz szansach inwestycyjnych regionu Puszczy Białowieskiej.

 

Konferencja PRZYSZŁOŚĆ REGIONU PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ 

Hajnówka, Aula Zamiejscowego Wydziału Leśnego PB ul. Piłsudskiego 8

18 maja (piątek), godz. 10:00.

 

 

 

fot.pixabay

facebook