Dodana: 2 maj 2018 08:07

Zmodyfikowana: 2 maj 2018 08:07

Cykl szkoleń dla pszczelarzy zakończony

Niemal dwieście osób wzięło łącznie udział w cyklu szkoleń dla pszczelarzy i osób zainteresowanych pszczelnictwem zorganizowanym przez Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu szkolenia dla pszczelarzy (8).JPG

Wszystkie trzy szkolenia: w Białymstoku (15.04.), Sejnach (22.04.) i Siemiatyczach (29.04.) poprowadził uznany w środowisku naukowiec, specjalista chorób owadów użytkowych - dr hab. pszczelnictwa Zbigniew Lipiński - dr nauk weterynaryjnych, pracownik Zakładu Mechanizmów Działania Hormonów Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, konsultant naukowy Specjalistycznego Laboratorium Weterynaryjnego Biolab w Ostródzie. Poświęcił je kwestii środowiskowych uwarunkowań produkcyjności i zdrowia pszczół.

Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich podczas szkoleń reprezentowali: w Sejnach Iwona Krzyżanowska, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich, w Siemiatyczach dyrektor Andrzej Pleszuk.

Wśród uczestników szkoleń w Sejnach i Siemiatyczach na zakończenie rozdysponowano kilkaset miododajnych drzewek: śliw, jabłoni, dereni, klonów i lip.

(ms)

facebook