Dodana: 21 październik 2014 11:24

Zmodyfikowana: 21 październik 2014 11:24

3000 drzew przybyło w Puszczy Knyszyńskiej

Pracownicy Kompanii Piwowarskiej posadzili 3000 drzew w Puszczy Knyszyńskiej nieopodal Białegostoku. Sosny, dęby, lipy i brzozy zostały podarowane przez firmę nadleśnictwu Krynki po akcji Postaw na rower, w ramach której pracownikom zostało postawione wyzwanie przejechania 30 tysięcy kilometrów na rowerach przez kilka letnich tygodni.

Ale nie tylko pracownicy KP wzięli udział w akcji odnawiania lasu. Współpraca była prawdziwie międzysektorowa, ponieważ ramię w ramię pracowali również przedstawiciele nadleśnictwa Krynki, członkowie Fundacji Aeris Futuro oraz pracownicy Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Sadzenie, które odbyło się w ubiegły piątek 17 października, przebiegło sprawnie i energicznie. Pomógł w tym na pewno entuzjazm sadzących, a także wyjątkowo sympatyczna i ciepła atmosfera. Dzięki akcji uczestnicy mogli bowiem nie tylko zrobić coś dobrego na rzecz przyrody, ale też poznać się nawzajem. Wspólna praca i integracja zakończyła się ogniskiem i piknikiem. Regionalny poczęstunek zapewniło lokalne gospodarstwo agroturystyczne.

Wolontariusze posadzili drzewka w miejscu, z którego wcześniej zostały wycięte chore drzewa. Dzięki temu część lasu w Puszczy Knyszyńskiej została odnowiona. Na miejscu została postawiona pamiątkowa tablica.

 

Biuro Prasowe Kompanii Piwowarskiej

facebook