Rolnictwo i Środowisko

Lista aktualności

 • Wspólna marka miodów podlaskich. Pszczelarze planują działania na kolejny rok

  Miniaturka artykułu
  2018-12-17 15:42:59

  W niedzielę, 16 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Społecznego Zespołu ds. Pszczelarstwa. Wicemarszałek Stanisław Derehajło, który przewodniczył spotkaniu, zapowiedział stworzenie grup roboczych złożonych z przedstawicieli producentów miodu oraz świata nauki i biznesu, które będą pracować na rzecz praktycznych rozwiązań służących zwiększeniu sprzedaży podlaskiego miodu i innych produktów pszczelarskich.

 • Dzisiaj ostatni dzień zgłoszeń. Wojewódzki Konkurs Kulinarny „Tradycyjny stół wigilijny”

  Miniaturka artykułu
  2018-12-17 12:00:30

  Samorząd Województwa Podlaskiego zaprasza podlaskie koła gospodyń wiejskich do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym. Głównym celem konkursu jest identyfikacja i upowszechnienie wiedzy o regionalnych potrawach wigilijnych, kultywowanie lokalnych tradycji oraz promocja i prezentacja organizacji, aktywnie działających na obszarach wiejskich na rzecz podtrzymywania tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

 • 24. Krajowa Konferencja Pszczelarska w Częstochowie

  Miniaturka artykułu
  2018-12-14 14:09:11

  Około trzech tysięcy pszczelarzy z całego kraju i ponad 60 z województwa podlaskiego wzięło udział w 24. Krajowej Konferencji Pszczelarskiej. Wydarzenie miało miejsce w dniach 6-7 grudnia w Częstochowie i zostało połączone z 30 Pielgrzymką Pszczelarzy do Częstochowy.

 • Bożonarodzeniowe drzewka prosto z plantacji

  Miniaturka artykułu
  2018-12-10 14:32:17

  15 i 16 grudnia na plantacji choinkowej w Nadleśnictwie Knyszyn w miejscowości Przewalanka, 15 minut drogi od Białegostoku w kierunku Augustowa, każdy chętny – całe rodziny i pojedyncze osoby - które przyjadą na plantację, sami będą mogli wybrać, a następnie ściąć swoją choinkę.

 • Szkolna zbiórka makulatury. Podsumowanie akcji Lastagu

  Miniaturka artykułu
  2018-12-07 09:02:03

  27 ton makulatury o wartości blisko 5 tysięcy złotych – to bilans akcji, którą zainicjował białostocki klub Lastag. Wszystko po to, by wesprzeć Podlaskie Hospicjum Dziecięce „Obok nas”, które we wrześniu rozpoczęło swoją działalność.

 • Konkurs „Fundusz sołecki- najlepsza inicjatywa” – trwa nabór zgłoszeń

  Miniaturka artykułu
  2018-11-28 13:14:16

  Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wraz z samorządami województw zapraszają udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Zgłaszać można przedsięwzięcia przydatne mieszkańcom i warte popularyzacji, które zostały sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego.

 • Spotkanie pszczelarzy w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-11-26 11:10:04

  Walka z warrozą, jedną z powszechnych chorób pszczół, była tematem szkolenia skierowanego do pszczelarzy z województwa podlaskiego oraz miłośników pszczelarstwa naszego regionu. Spotkanie odbyło się w niedzielę, 25 listopada br. w auli Urzędu Marszałkowskiego.

 • Biebrzański Park Narodowy zaprasza na bezpłatny pokaz filmu pt. „Pustać – Ostoja Cietrzewia"

  Miniaturka artykułu
  2018-11-26 08:49:46

  Film jest efektem pracy badawczej dotyczącej cietrzewia w Biebrzańskim Parku Narodowym. Został zrealizowany przy współpracy autora z montażystą - Filipem Chudzyńskim. Jest to dokument opowiadający o dolinie Biebrzy, ginącym gatunku ptaka oraz relacji człowieka z naturą. Stanowi cenną dokumentację ostatnich cietrzewi nad Biebrzą. Przedstawia obraz nieznanej dla wielu doliny Biebrzy - widzianej z samego serca rozległych bagien.

 • Narodowa Wystawa Rolnicza

  Miniaturka artykułu
  2018-11-25 10:16:53

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizuje w dniach 30 listopada – 2 grudnia Narodową Wystawę Rolniczą. Wystawa będzie zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trzech pawilonach.

 • Spotkanie pszczelarzy w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-11-24 18:44:30

  Marszałek Województwa Podlaskiego wspólnie z Podlaskim Związkiem Pszczelarzy i Stowarzyszeniem Pszczelarzy Podlasia zaprasza sympatyków pszczelarstwa na wykład dr hab. Małgorzaty Bieńkowskiej pt. „Gospodarka pasieczna uwzględniająca zwalczanie pasożyta Varroa destructor”. Spotkanie odbędzie się 25 listopada br. w Sali konferencyjnej urzędu marszałkowskiego w Białymstoku. Początek o godz. 10.00.

facebook