Aktualności

 • Konkurs dla innowacyjnych rolniczek

  Miniaturka artykułu
  2019-05-17 11:21:25

  Do końca maja zainteresowane osoby mogą przesyłać zgłoszenia do konkursu „Rolniczki motorem innowacji w Polsce”, który w tym roku przebiega pod hasłem „Rolniczki gwarancją innowacyjności w polskich gospodarstwach”. Finał wojewódzki odbędzie się 18 czerwca. Jego zwyciężczyni powalczy w finale krajowym z laureatkami finałów z innych regionów Polski.

 • VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa”

  Miniaturka artykułu
  2019-05-11 09:30:48

  650 prac dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych wpłynęło w ramach tegorocznej edycji konkursu „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa”. Podczas wtorkowego (7 maja br.) finału w urzędzie marszałkowskim nagrodzeni zostali uczniowie szkół z takich miejscowości jak: Szepietowo, Uhowo, Ogrodniczki, Kobylin Borzymy, Stare Zakrzewie, Wysokie Mazowieckie, Szumowo oraz z wielu szkół białostockich. W uroczystości wzięła udział Wiesława Burnos, członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

 • Powierzyć sprawy wsi silnym reprezentantom

  Miniaturka artykułu
  2019-05-10 13:27:52

  Rola izb rolniczych w kształtowaniu i realizacji polityki rolnej państwa była tematem poniedziałkowej (6 maja br.) konferencji w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. W spotkaniu z udziałem Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zarząd województwa reprezentował wicemarszałek Stanisław Derehajło.

 • Dzień ziół narwiańskich

  Miniaturka artykułu
  2019-05-10 13:27:33

  Bezsenność - to temat główny Dnia Ziół Narwiańskich, na który już 11 maja br. zaprasza Fundacja Sztuk i Dialogu do Muzeum Przyrody w Drozdowie.

 • Prawie 50 nominacji do strażackich Oscarów w Ogólnopolskim Konkursie Floriany 2019!

  Miniaturka artykułu
  2019-04-26 16:21:02

  Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 zbliża się do finałowego rozstrzygnięcia. Do elitarnej grupy najlepszych i najciekawszych projektów z 256 zgłoszonych w kategoriach I-XI nominowano 49 projektów zrealizowanych przez OSP samodzielnie i wraz z partnerami. Wśród nominowanych znalazły się też dwa projekty realizowane przez OSP z województwa podlaskiego.

 • Narysować bezpieczny świat – wojewódzki etap plastycznego konkursu o zapobieganiu wypadkom na wsi

  Miniaturka artykułu
  2019-04-25 15:18:38

  Izabela Stasiulewicz, uczennica klasy III, i Eliza Borowska, uczennica klasy VI szkoły podstawowej, to zwyciężczynie wojewódzkiego etapu IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Podczas czwartkowego (25 kwietnia) finału w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim samorząd województwa, współorganizatora plastycznych zmagań, reprezentowała Wiesława Burnos, członek zarządu, wręczając laureatom podarunki i dyplomy.

 • Uczuleni na uczulenie – kolejne spotkanie podlaskich pszczelarzy

  Miniaturka artykułu
  2019-04-12 11:16:50

  Alergie na jad owadów błonkoskrzydłych a więc pszczół miodnych, os, trzmieli i szerszeni były wiodącym tematem kolejnego z cyklu spotkań podlaskich pszczelarzy. Odbyło się ono w minioną niedzielę (7 kwietnia) w siedzibie urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.

 • Dotacje na energooszczędne źródła światła i ciepła

  Miniaturka artykułu
  2019-03-26 15:46:57

  Gminy w regionie wymienią sodowe i rtęciowe lampy uliczne na nowoczesne ledowe. Będzie jaśniej, taniej i z korzyścią dla środowiska. We wtorek, 26 marca, dotacje na ten cel przyznał Zarząd Województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 • Spotkanie podlaskich pszczelarzy

  Miniaturka artykułu
  2019-03-18 15:06:47

  Jakość handlowa i oznakowanie miodu oraz produktów na bazie miodu było wiodącym tematem niedzielnego (17 marca) spotkania podlaskich pszczelarzy i pasjonatów pszczelarstwa, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

 • Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich

  Miniaturka artykułu
  2019-03-15 11:06:13

  Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. - To właśnie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów. Któż lepiej i z większą pasją od Pań potrafi czerpać z bogactwa folkloru, sięgać po dawne receptury i odnajdywać zapomniane smaki? – podkreśla Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

facebook