Dodana: 7 grudzień 2017 10:24

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2017 10:24

Suwałki już w świątecznej szacie

W środę (06.12), w mikołajki, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk włączył oświetlenie na miejskiej choince na placu Marii Konopnickiej. Świąteczne dekoracje zdobią również miejskie ulice.

Ilustracja do artykułu glowne.JPG

Mikołajkowe wydarzenie na placu Marii Konopnickiej zgromadziło kilkudziesięciu suwalczan. Było wspólne kolędowanie ze Studiem Piosenki Świetlik i słodkie prezenty dla najmłodszych.

I to nie koniec grudniowych atrakcji w Suwałkach. W sobotę – 16 grudnia o godz. 17.00, również na placu Marii Konopnickiej, odbędzie się otwarcie Jarmarku Świątecznego. Będzie kiermasz oryginalnych świątecznych upominków i bożonarodzeniowych specjałów, koncert suwalskiego zespołu Zmiana Wachty, animacje dla dzieci i familijne warsztaty. Warto dodać też, że stoiska na placu będą rozstawiona do wtorku – 19 grudnia.

Natomiast na niedzielę – 17 grudnia zaplanowano Wigilię Miejską. Na placu Marii Konopnickiej władze Suwałk podziela się z mieszkańcami opłatkiem i złożą wszystkim zebranym życzenia. Będzie też kolędowanie z zespołami Shamrock i Beciaki, poczęstunek wigilijny, spotkanie ze św. Mikołajem, żywa stajenka i konkursy z nagrodami.

Grudzień na placu Marii Konopnickiej zakończy impreza sylwestrowa. Ta oczywiście w niedzielę – 31 grudnia. Początek wydarzenia o godz. 21.00. W programie starcie DJ-ów – Andy Tass i DJ Suchy, koncert gwiazdy – Wander Years (czyt. Łonder Jers) czyli przeboje w klimacie pop, rock i disco, pokaz sztucznych ogni, a także konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.

Za: UM Suwałki

facebook