Dodana: 24 sierpień 2018 10:39

Zmodyfikowana: 24 sierpień 2018 10:39

Opóźnia się drukowanie Suwalskiej Karty Mieszkańca. Ale mieszkańcy i tak będą mogli korzystać z ulg

W zawiązku z niedotrzymaniem warunków umowy przez wykonawcę Suwalskich Kart Mieszkańca nastąpiły opóźnienia w druku SKM`ek. Jednak, dzięki modyfikacji programu suwalczanie i tak będą mogli od 1 września korzystać z ulg. Każda osoba która złożyła lub dopiero złoży wniosek o wydanie SKM otrzyma poświadczenie, uprawniające do korzystania z wszystkich ulg programu.

Ilustracja do artykułu wzory-Suwalskiej-Karty-Mieszkanca-1.jpg

– Pragnę uspokoić wszystkich mieszkańców Suwałk, którzy złożyli swoje wnioski o wydanie Suwalskiej Karty Mieszkańca, a jeszcze jej nie otrzymali. Mamy gotowe rozwiązanie, które spowoduje, że osoby które nie odebrały swojej SKM`ki będą mogły od 1 września korzystać z wszystkich zniżek jakie ona oferuje – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

 

W ostatnich dniach z powodu nierzetelności wykonawcy Miasto Suwałki zmuszone zostało do odstąpienia od umowy z winy drukarni, która drukowała karty. Wykonawca wyłoniony w pierwszym przetargu nie doszacował kosztów i dlatego też postanowił zrezygnować z realizacji zamówienia. Jednakże na mocy porozumienia ustalono, że ma on obowiązek druku kart do momentu aż Miasto Suwałki wyłoni nowego wykonawcę.

 

W czwartek (23 sierpnia) otwarto nowy przetarg na druk kart. Wpłynęły trzy oferty. Wydział Zamówień Publicznych suwalskiego Urzędu Miejskiego analizuje je by jak najszybciej rozstrzygnąć postępowanie i podpisać umowę z nowym dostawcą kart.

 

Obecnie mieszkańcy Suwałk złożyli 2714 wniosków na 6250 kart. Jest już gotowych ponad 2 tysiące kart, które są wydawane mieszkańcom.

 

– Postanowiłem, że z powodu nierzetelności firmy, która spowodowała te całe zamieszanie wprowadzę rozwiązanie polegające na wydawaniu tymczasowego poświadczenia o złożonym wniosku o Suwalską Kartę Mieszkańca – tłumaczy Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Oznacza to, że każdy mieszkaniec, który złożył lub dopiero złoży wniosek o wydanie SKM”ki otrzyma dokument, który od razu będzie uprawniał do korzystania z wszystkich zniżek jakie oferuje Suwalska Karta Mieszkańca – dodaje Czesław Renkiewicz.

 

Dokument będzie wydawany na okres 8 tygodni od dnia złożenia wniosku. Po upływie tego okresu Suwalska Karta Mieszkańca będzie na pewno gotowa do odbioru.

 

Wszyscy mieszkańcy, którzy do tej pory złożyli swoje wnioski, a nie otrzymali jeszcze karty zostaną powiadomieni SMS`em o tym, że mogą takie poświadczenie odebrać.

 

Takie rozwiązanie będzie korzystne również dla wszystkich osób, które dopiero teraz złożą wnioski.  Dzięki temu już od 1 września będą mogli korzystać ze wszystkich preferencji oferowanych w ramach programu Suwalska Karta Mieszkańca bez konieczności czekania na odbiór karty. Poświadczenie o złożeniu wniosku o wydanie SKM będzie funkcjonowało już przez cały okres trwania programu.

Czytaj też: Ponad dwa tysiące suwalczan może już odebrać kartę mieszkańca

źródło: UM Białystok

facebook