Dodana: 17 grudzień 2018 08:14

Zmodyfikowana: 17 grudzień 2018 08:14

Kilkuset suwalczan wzięło udział w Wigilii Miejskiej w Suwałkach

Świąteczne spotkanie odbyło się w niedzielę (16.12) na Placu Marii Konopnickiej. Życzenia zgromadzonym złożyli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach oraz Bożena Kamińska, poseł na Sejm RP i ks. Jarema Sykulski, Moderator Suwałk.

Ilustracja do artykułu wigilia miejska.jpg

– W imieniu władz naszego miasta, suwalskiego samorządu, obecnego tutaj wraz ze mną Przewodniczącego Rady Miejskiej, Zdzisława Przełomca chcemy Wam Drodzy Suwalczanie i wszyscy nasi Goście przekazać serdeczne życzenia wspaniałych, zdrowych, pogodnych Świąt, bo funkcjonujemy, żyjemy w Pogodnych Suwałkach. Świąt spędzonych w gronie rodzinnym, wśród bliskich, wśród znajomych, wśród osób które powinny się stawić przy naszych świątecznych stołach, wigilijnych stołach. Życzymy aby w Waszych domach nie zabrakło ciepła, nie zabrakło serdeczności, żeby było to ciepło we wnętrzu, w naszych sercach, w naszych duszach, w naszych domach, a na zewnątrz niech atmosfera będzie zimowa jak przystało na Suwałki, na przysłowiowy biegun zimna – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Po odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa życzenia zebranym złożył również ks. Jarema Sykulski, Moderator Suwałk.
Później było tradycyjne łamanie się opłatkiem, poczęstunek wigilijny, wspólne kolędowanie z zespołami Beciaki, Studio Piosenki Świetlik i Shamrock. Był też żywy żłobek i spotkanie najmłodszych z Mikołajem.
Miejskiej Wigilii na Placu Marii Konopnickiej towarzyszył Jarmark Świąteczny. Na kilkunastu stoiskach można kupić regionalne przysmaki, oryginalne prezenty i ozdoby świąteczne. 

Za: UM Suwałki
Na zdj.: Tłumy suwłczan pojawiły się w niedzielę na miejskiej wigilii w Suwałkach

Więcej zdjęć TUTAJ

facebook