Dodana: 27 październik 2018 19:09

Zmodyfikowana: 27 październik 2018 19:09

Duże zainteresowanie Suwalską Kartą Mieszkańca

Dokładnie 15.684 osób korzysta już w Suwałkach ze zniżek jakie oferuje Suwalska Karta Mieszkańca. Swoje karty ma już 11.700 osób. O możliwości odbioru poinformowano do tej pory około 14.000 osób. Od 2 listopada wnioski o wydanie SKM można będzie składać już tylko w Urzędzie Miejskim w Suwałkach przy ul. Noniewicza.

Ilustracja do artykułu wzory-Suwalskiej-Karty-Mieszkanca-1.jpg

Do programu przystąpiło także 26 przedsiębiorców, dzięki temu z ich usług mieszkańcy mogą korzystać z  10 proc. zniżką.

Suwalska Karta Mieszkańca to kompleksowy program działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców Suwałk. To przede wszystkim darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży oraz darmowe przedszkola i zniżka na żłobek miejski, ale też tańsze bilety do Suwalskiego Ośrodka Kultury, Aquaparku i innych miejskich obiektów sportowych. Suwalska Karta Mieszkańca jest wydawana w czterech wariantach – zwykła, rodziny wielodzietnej, osoby niepełnosprawnej i seniora.

Podstawowym warunkiem otrzymania Suwalskiej Karty Mieszkańca jest rozliczanie się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach i deklaracja w zeznaniu, że miejscem zamieszkania jest miasto Suwałki.

za: um.suwalki.pl

facebook