Dodana: 2 wrzesień 2018 11:07

Zmodyfikowana: 2 wrzesień 2018 11:07

Zatrzymano 16 nielegalnych migrantów z Wietnamu

W piątek, 31 sierpnia w ramach współpracy podlaskiej Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymano 16 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Obcokrajowcy próbowali dostać się do Polski podróżując w przestrzeni ładunkowej busa, którym kierował bezpaństwowiec na stałe mieszkający na Łotwie.

Ilustracja do artykułu POSG_31_08_2018b.jpg

Nad ranem w Augustowie funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak, Wydziału Zabezpieczenia Działań i Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali do kontroli Volkswagena Transportera na łotewskich tablicach rejestracyjnych. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że wewnątrz przestrzeni ładunkowej busa 28 - letni kierowca przewozi 16 obywateli Wietnamu. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej 12 mężczyzn w wieku 18-35 lat oraz 4 kobiety w wieku 18-29 lat nie posiadało dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko - litewskiej  granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Kierowca został zatrzymany w związku z pomocnictwem i organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy obywatelom Wietnamu. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komunikat został opracowany przez Podlaski Oddział Straży Granicznej oraz Izbę Administracji Skarbowej w Białymstoku.
facebook