Dodana: 13 sierpień 2017 16:42

Zmodyfikowana: 13 sierpień 2017 18:01

XVII Podlaskie Święto Chleba w Ciechanowcu

Tegoroczne święto chleba odbyło się w niedzielę 13 sierpnia na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. W święcie czynnie uczestniczył m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, próbując swoich sił podczas ceremonii koszenia oraz przy pieczeniu chleba.

Ilustracja do artykułu IMG_0366.jpg

Podlaskie Święto Chleba o jedna z największych imprez organizowana w ciechanowieckim Muzeum. Przyciąga co roku ponad dwadzieścia tysięcy turystów, którzy przez cały dzień mogą kupić wypieki kilkudziesięciu piekarni z regionu, skosztować wyrobów ze stoisk z jadłem regionalnym oraz uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach tradycji ludowej. Podlaskie Święto Chleba jest niezwykle atrakcyjną imprezą dla firm piekarniczych, które prezentują swoje wyroby, zespołów folklorystycznych i kapel ludowych, które występują z repertuarem tradycyjnej muzyki ludowej o tematyce żniwnej i dożynkowej, ponad 120 twórców ludowych oraz handlarzy rękodziełem, ale przede wszystkim dla ponad dwudziestotysięcznej publiczności z całej Polski przyjeżdżającej do Ciechanowca na Podlaskie Święto Chleba przez zorganizowane wycieczki, całymi rodzinami, lub indywidualnie.

Podczas imprezy można było zobaczyć tradycyjny wypiek chleba w polowym piecu chlebowym, dawne zwyczaje żniwne, święcenie zwierząt z okazji uroczystości na Św. Rocha, a także paradę zabytkowych ciągników, które są głównymi atrakcjami Podlaskiego Święta Chleba.

Od rana przybyłym do Muzeum gościom czas umilały występy kapel ludowych i zespołów folklorystycznych, a na zakończenie w amfiteatrze odbędzie się koncert Gwiazdy Wieczoru. W tym roku wystąpią Klenczon Projekt, Małgorzata Ostrowska i Poparzeni Kawą Trzy.

Zobacz program uroczystości: 

https://wrotapodlasia.pl/pl/region_i_gospodarka/wiadomosci/pod_patronatem_wrot_podlasia/patronatxvii-podlaskie-swieto-chleba.html 

Zobacz fotoreportaż z parady zabytkowych ciągników: 

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/fotoreportaze/parada-zabytkowych-ciagnikow-1.html

 

facebook