Dodana: 31 październik 2018 19:42

Zmodyfikowana: 3 listopad 2018 01:10

Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu i przejazdy komunikacją miejską - Białystok, Łomża, Suwałki

Podczas Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu wokół cmentarzy oraz rozkłady kursowania autobusów. 1 listopada przejazdy autobusami miejskimi w Białymstoku i Łomży będą bezpłatne. Wszystko po to, aby pomóc w uniknięciu tłoku na drogach dojazdowych do cmentarzy i ułatwić mieszkańcom bezpieczne dotarcie do nekropolii. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na wprowadzone zmiany organizacji ruchu.

Ilustracja do artykułu DJI_0067.jpg

BIAŁYSTOK

W dniu Wszystkich Świętych (czwartek, 1 listopada) korzystanie z wszystkich autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej będzie bezpłatne (włącznie z przejazdami w obrębie 2. strefy). Autobusy linii regularnych będą kursowały według rozkładów świątecznych. Uruchomionych zostanie siedem linii specjalnych dowożących do białostockich cmentarzy w godzinach 9.00-17.00 (C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7), które będą kursowały co kilka lub kilkanaście minut. Do cmentarza w Karakulach 1 i 2 listopada dojechać będzie można linią 108. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów BKM można znaleźć TUTAJ.

Organizacja ruchu wokół nekropolii:

31 października od godz. 13.00 i 1 listopada na fragmentach ulic: W. Raginisa, W. Wysockiego, św. M.M. Kolbego, Krzyżowa i Łącznikowa, Antoniuk Fabryczny, gen. J. Hallera, ks. S. Suchowolca, Plażowa – zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się. 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz ruchu na ul. A. Boboli, nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów osób niepełnosprawnych i mieszkańców posesji położonych przy tej ulicy. 1 listopada na niektórych skrzyżowaniach w pobliżu nekropolii pojawi się zakaz skrętu, zostaną wprowadzone pasy ruchu dla autobusów oraz ruch jednokierunkowy. Na parkingach przy cmentarzach będą wyznaczone i oznakowane miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych, także taksówki będą miały wyznaczone miejsca postojowe.

Cmentarz przy ulicy Kościukowskiej w Choroszczy:
• ruch jednokierunkowy obwiązuje od skrzyżowania przy kapliczce św. Jana Nepomucena (fragment ul. Piaskowej przechodzący następnie w ul. Kościukowską) – do skrzyżowania z łącznikiem z ul. Zaczerlańską. Na odcinek jednokierunkowy wjechać będzie można tylko od strony ul. Piaskowej z wyjazdem w stronę Kościuk oraz ul. Zaczerlańskiej.
UWAGA: Zmiana nie będzie dotyczyła autobusów komunikacji miejskiej linii „103”;
• na całej długości ul. Piaskowej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania po prawej stronie jadąc od ul. Dominikańskiej.

Szczegółowe informacje można znaleźć w załącznikach, zawierających komunikaty Zarządu Dróg Miejskich wraz z mapkami oraz Białostockiej Komunikacji Miejskiej.


***

ŁOMŻA

W Łomży także będzie możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej i pozamiejskiej w dniu Wszystkich Świętych. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchomi tego dnia również specjalną linię, która będzie kursowała po Łomży i do Piątnicy oraz, w porozumieniu z Wójtem Gminy Łomża, do Kupisk Nowych.

Autobusy "Linii Cmentarnej" na terenie Łomży będą kursowały co 10 minut, a poza miastem z częstotliwością co 30 min. Linia cmentarna przebiega obok dużych parkingów (parking przy Galerii Stokrotka, parking Lidl przy ul. Sikorskiego, parking 4Plus, dworzec PKS, Plac Niepodległości), z których można dojechać do każdego cmentarza autobusem komunikacji miejskiej. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Organizacja ruchu wokół nekropolii:

W Łomży największe zmiany będą dotyczyły skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ul. Zawadzką. Zostanie tam wyłączony z ruchu jeden pas lewoskrętu w ul. Sikorskiego. Natomiast na ulicy Sikorskiego, przed sygnalizacją świetlną, wyłączony zostanie prawy pas jazdy na wprost w kierunku Al. Legionów. Zmiany te są podyktowane dopuszczeniem możliwości parkowania na wysokości cmentarza na prawym pasie jezdni ul. Sikorskiego.
Przy ul. Przykoszarowej, w związku z zajęciem placu manewrowego autobusów MPK pod handel, zmianie ulegnie umiejscowienie przystanków autobusowych.


***


SUWAŁKI

W Suwałkach 1 listopada na przejazdy autobusami miejskimi obowiązuje normalny dzienny cennik, jakkolwiek miasto uruchomiło specjalne linie komunikacji miejskiej do cmentarzy. Szczegółowy rozkład TUTAJ.


Organizacja ruchu wokół nekropolii:

Przy Cmentarzu Parafialnym zlokalizowanym przy ul. Bakałarzewskiej i Cmentarzu Komunalnym przy ul. M. Reja w Suwałkach wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego:

1. Ulica Bakałarzewska:

- obustronny zakaz zatrzymywania się – na odcinku od mostu na rzece Czarna Hańcza do ul. Grunwaldzkiej z wyjątkiem zatok parkingowych;
- zakaz skrętu w lewo w ul. Zarzecze i ul. S. Staszica;
- zamknięcie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Bakałarzewskiej od mostu na rzece Czarna Hańcza do ul. Grunwaldzkiej;
- parkingi wyznaczono przy ulicach:

a) Zarzecze - przy stadionie Wigry;
b) Bakałarzewska - wzdłuż Cmentarza po lewej stronie;
c) Grunwaldzka - za cmentarzem, plac nowego bazaru miejskiego, teren giełdy samochodowej.

2. Ulica Grunwaldzka:

- obustronny zakaz zatrzymywania się - na odcinku od Ronda profesora Franciszka Edwarda Szczepanika (skrzyżowanie z ul. Bakałarzewską) do Ronda Zesłańców Sybiru (skrzyżowanie z ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. 24 Sierpnia) z wyjątkiem zatok parkingowych;

3. Ulica 24 Sierpnia:

- obustronny zakaz zatrzymywania się - na odcinku od ul. Zarzecze do Ronda Zesłańców Sybiru (skrzyżowanie z ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. 24 Sierpnia);

4. Ulica Zarzecze:

- obustronny zakaz zatrzymywania się całej długości ulicy;
- nakaz skrętu w prawo w kierunku centrum miasta;

5. Ulica S. Staszica:

- nakaz skrętu w prawo w kierunku Ronda Powstańców Styczniowych (skrzyżowanie z ul. Filipowską i ul. Łanową);
- zakaz zatrzymywania się - na odcinku od ul. Bakałarzewskiej do ul. S. Konarskiego, z wyjątkiem zatok parkingowych;

6. Ulica M. Reja:

- zakaz zatrzymywania się po zachodniej stronie - na odcinku od wjazdu do żwirowni w stronę cmentarza;
- parking wyznaczono w sąsiedztwie cmentarza.


na podst.: UM Białystok, UM Łomża, UM Suwałki
(opr. aa)

facebook