Dodana: 17 grudzień 2018 10:16

Zmodyfikowana: 17 grudzień 2018 10:35

W Białymstoku i Suwałkach „Akcja Zima” trwa w najlepsze

Intensywne opady śniegu przez całą niedzielę przyczyniły się do znacznego pogorszenia warunków na podlaskich drogach. Złe warunki atmosferyczne były powodem kilku kolizji i wypadków w regionie. Policja apeluje o ostrożność.

Ilustracja do artykułu akcja zima.JPG

Synoptycy zapowiadali, że pokrywa śnieżna może osiągnąć od 8 do 10 cm, a nawet – zwłaszcza na południu województwa - do 14 cm. I te prognozy się w dużej mierze sprawdziły.

W związku z zapowiadanymi opadami śniegu, już 16 grudnia o godz. 2:00 Straż Miejska w Białymstoku ogłosiła akcję czynną na ulicach głównych, a o godz. 4:00 akcję czynną na ulicach osiedlowych. W następnej dobie akcje przedłużono.

Na ulice stolicy Podlaskiego wyjechało 36 piaskarko-solarek, a także jednostki do odśnieżania chodników i przystanków autobusowych. Mieszkańcy nie zgłaszali utrudnień, ruch odbywał się dość płynnie. W mieście, ciągu ostatniej doby spadło 9 cm śniegu. W terenie pracuje obecnie cały zestaw pługo-posypywarek - 36 szt. na ulicach głównych, 24 szt. na ulicach osiedlowych, 24 szt. na chodnikach. Jednostki zjeżdżają do bazy jedynie w celu uzupełnienia zapasów soli i paliwa oraz wymiany kierowców biorących udział w akcji.

W poniedziałek 17 grudnia pogoda ma być już lepsza. Jak zapowiadają meteorolodzy: w dzień będzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami słabe opady śniegu. Temperatura będzie się wahać od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Nad ranem miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C. Wiatr słaby, południowy, po północy na zachodzie województwa skręcający na zachodni.

W niedzielę i poniedziałek (16 i 17 grudnia) w Suwałkach podczas Akcji Zimowej w mieście Suwałki na drogach pracowały: 4 posypywarki z pługami, 1 koparko-ładowarka, przeznaczona do odśnieżania parkingów przyulicznych i zatok autobusowych oraz 6 koparko-ładowarek i 4 samochody ciężarowe wyposażone w pługi.

(opr.mk)

facebook