Dodana: 9 wrzesień 2018 19:16

Zmodyfikowana: 9 wrzesień 2018 19:16

Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Bielsk Podlaski. Podpisano umowę wartą 71 mln zł

Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski podpisał umowę z konsorcjum firm: Instytutem Zrównoważonego Rozwoju sp. z o.o. w Białymstoku jako liderem konsorcjum i Ekocentrum sp. z o.o. we Wrocławiu jako partnerem konsorcjum. Termin realizacji umowy to 31 sierpnia 2021 roku.

Ilustracja do artykułu kana-poziom573_0.jpg

- Podpisujemy umowę z podmiotem, który pracował już przy podobnych inwestycjach realizowanych w naszym województwie. Jestem pewien, że także tym razem nasza współpraca przyniesie oczekiwany efekt, z którego zadowoleni będą mieszkańcy – mówił Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski w trakcie podpisania umowy.

Duży projekt inwestycyjny pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Bielsk Podlaski” realizowany jest przez Miasto wspólnie z Przedsiębiorstwem Komunalnym sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i środowisko, działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”. Umowę o dofinansowanie tego projektu podpisano 18 grudnia 2017 roku. Całkowita wartość projektu to 70 937 871,49 zł, podczas gdy dofinansowanie to 37 281 609,66 zł.

Celem głównym projektu jest poprawa jakości systemu wodno-kanalizacyjnego w Bielsku Podlaskim oraz zwiększenie liczby ludności Bielska Podlaskiego korzystającej z sieci kanalizacji sanitarnej. Więcej informacji o projekcie można znaleźć w zakładce „Projekty inwestycyjne” -> „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej”.

Instytut Zrównoważonego Rozwoju sp. z o.o. w Białymstoku jest firmą konsultingową, specjalizującą się w doradztwie w zakresie inwestycji w obszarze infrastruktury, głównie zaś przedsięwzięć wodno-ściekowych oraz gospodarki odpadami. Wielokrotnie współpracował już z Miastem Bielsk Podlaski m.in. realizując nadzór inwestorski inwestycji drogowych i dotyczących dokończenia budowy stacji wodociągowej.

Ekoncentrum sp. z o.o. we Wrocławiu jest firmą działającą na rynku usług konsultingowych od 1992 r. W początkowym okresie swojej działalności Ekocentrum zajmowało się projektowaniem, generalnym wykonawstwem i nadzorem nad realizacją inwestycji związanych głównie z ochroną środowiska. Obecnie specjalizuje się w zarządzaniu projektami, doradztwie, projektowaniu i zarządzaniu finansami w trakcie realizacji projektów różnych branż budowlanych.

Za: UM Bielsk Podlaski

facebook