Dodana: 25 październik 2018 14:21

Zmodyfikowana: 25 październik 2018 14:51

Srebrny jubileusz Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Msza św., zwiedzanie siedziby jubilata, armatnie wystrzały na dziedzińcu tykocińskiego zamku i imponująca oprawa nawiązująca do XVI wieku – 25 października br. w Tykocinie odbyły się uroczystości 25-lecia Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Ilustracja do artykułu IMG_3826.JPG

W uroczystościach wzięli udział m.in. marszałek Jerzy Leszczyński, członek zarządu Stefan Krajewski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i prezes PZHBiM Krzysztof Banach.
Obchody 25-lecia rozpoczęły się od zwiedzania siedziby  Związku, która mieści się w Jeżewie Starym. Następnie uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy w kościele p.w. Trójcy Świętej w Tykocinie. 

Główne uroczystości odbyły się na tykocińskim zamku. Wręczono okolicznościowo medale. Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka uhonorował  m.in. marszałka Jerzego Leszczyńskiego, wojewodę Bohdana Paszkowskiego i członka zarządu Stefana Krajewskiego, a także hodowców.
Z okazji 25-lecia marszałek Jerzy Leszczyński w imieniu Zarządu Województwa przekazał Związkowi ceramicznego orła, replikę eksponatu ozdobnego kafla, przedstawiającego Godło II Rzeczypospolitej z 1927 r.

- W imieniu całego Zarządu serdecznie dziękuję za Waszą pracę – mówił marszałek Leszczyński – Podlaskie to przede wszystkim produkcja mleka, ale nie byłoby wspaniałej spółdzielni mleczarskiej, gdyby nie Wasza działalność. W imieniu Zarządu Województwa serdecznie dziękuję za ciężką pracę i ogromny wkład w rozwój gospodarczy województwa.

Uroczystości zakończyły się zwiedzaniem Tykocina i tykocińskiego zamku.

 

 

 

ak

facebook