Dodana: 30 lipiec 2017 16:41

Zmodyfikowana: 31 lipiec 2017 12:22

Siemiatycze.VI Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic, XII Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza

Kilkudziesięciu wystawców prezentujących produkty i usługi, koncerty, konkursy i wiele innych atrakcji – w ostatnią niedzielę lipca (30.07. br.), w amfiteatrze nad siemiatyckim zalewem odbyły się XII Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza oraz VI Międzynarodowy Festiwal Kultura bez Granic. Organizatorami imprezy są Burmistrz Miasta Siemiatycze, Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury. Wydarzenie otrzymało wsparcie finansowe samorządu województwa. W imprezie wziął udział marszałek Jerzy Leszczyński, który VI Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic, XII Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza objął honorowym patronatem.

Ilustracja do artykułu 20170730_151948.jpg

- Dzisiaj, w Siemiatyczach święto folkloru i przedsiębiorczości. W ramach Podlaskiej Oktawy Kultur będziecie mogli Państwo uczestniczyć w koncertach wspaniałych artystów promujących kulturę wschodu. - mówił Jerzy Leszczyński podczas oficjalnego otwarcia imprezy.- Natomiast targi to znakomita okazja do promocji swoich produktów, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń biznesowych. 
Zwracając się do przedsiębiorców biorących udział w Targach Pogranicza przypomniał o zbliżającym się wielkimi krokami Wschodnim Kongresie Gospodarczym
- Warto wziąć udział w dyskusji na temat rozwoju województwa, na temat współpracy z naszym najbliższym sąsiadem, Białorusią. Samorząd województwa wspiera działania, które tę współpracę mogłyby ułatwiać. Chcemy aby granica między naszymi państwami bardziej łączyła niż dzieliła. Wspieramy działania na rzecz uruchomienia przejścia granicznego w Tokarach. Mam nadzieję, że w przyszości to nasze położenie dzięki staraniom,i naszym jako samorządu województwa i władz powiatu siemiatyckiego przyniosą oczekiwane efekty. 

Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się o godz. 15.00, ale już od 10.00 można było odwiedzić  Targi Pogranicza. Swoje produkty i usługi prezentuje blisko stu wystawców. Znajdziemy tu zioła, miody, wyroby wędliniarskie i inne przysmaki, a także wyroby rękodzieła ludowego. Producenci wezmą udział w konkursie. Będa rywalizować w cztrech kategoriach: przemysłowej, spożywczej, rękodzielniczej i na najlepszy... smakołyk tragów. 

Po południu odbyły się koncerty zespłów z Polski i zagranicy. Warto dodać, że VI Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic odbywa się w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur. Na scenie wystąpili białoruski Zespół Pieśni, Tańca i Muzyki "Biełyje Rosy", a także artyści z Bośni i Hercegowiny. 

facebook