Dodana: 8 styczeń 2019 09:19

Zmodyfikowana: 8 styczeń 2019 09:19

S19 w Podlaskiem. Drugi wniosek o decyzję środowiskową złożony

Chodzi dokładnie o wydanie decyzji środowiskowej na odcinek drogi ekspresowej S19 od miejscowości Ploski nad Narwią, do Chlebczyna na południe od Bugu. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku taki wniosek trafił w piątek, 4 stycznia 2019 roku. To drugi wniosek o dśu dla S19 w Podlaskiem - we wrześniu ubiegłego roku złożony został wniosek na odcinek od węzła Białystok Zachód (dawniej Choroszcz), do Plosek właśnie.

Ilustracja do artykułu s19.jpg

Oba fragmenty S19, na które złożone zostały wnioski o wydanie decyzji środowiskowych, stanowią istotny, przeszło 100-kilometrowy fragment przyszłego szlaku Via Carpatia, łączącego kraje bałtyckie z południem Europy, jak i samej drogi ekspresowej S19 Białystok – Lublin. 

Do RDOŚ złożone zostały kompletne analizy wszystkich opracowanych wariantów przebiegu drogi ekspresowej wraz ze wskazaniem wariantu najkorzystniejszego środowiskowo. Tym jest wariant III, który jednocześnie został przewidziany przez GDDKiA jako wariant realizacyjny. Obejmuje on budowę odcinka drogi ekspresowej S19 o długości ok. 68,76 km, od miejscowości Ploski nad Narwią, do miejscowości Chlebczyn w woj. mazowieckim na południe od Bugu. Wariant obejmuje także budowę obwodnicy Bielska Podlaskiego, w ciągu odcinka drogi krajowej nr 66 o długości ok. 5,9 km. 

Decyzja środowiskowa jest pierwszym z istotnych kroków do realizacji całej inwestycji. To ona wyznaczy korytarz, w którym „eska” ma się zmieścić. Procedura wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych przewiduje także udział społeczeństwa i możliwość zgłoszenia uwag, wniosków, postulatów.

Za: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/31891/S19-na-Podlasiu-Drugi-wniosek-o-decyzje-srodowiskowa-zlozony
(opr.mk)

facebook