Dodana: 20 kwiecień 2019 00:23

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2019 00:23

Podzielić się dobrocią - Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących

Wspólna modlitwa, potrawy zgodne z polską tradycją i świąteczna atmosfera – już po raz piąty w niedzielę wielkanocną (21.04) w gościnnych progach Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku stanie wielki świąteczny stół przygotowany z myślą o potrzebujących i samotnych. Śniadanie rozpocznie się tuż po mszy rezurekcyjnej o godz. 7.30 Zapraszają Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja Rodziny Czarneckich i Zespół Szkół Katolickich w Białymstoku. Gościnę znajdzie tu nawet osiemset osób.

Ilustracja do artykułu Konf. prasowa śniadanie wilkanocne dla potrzebujacych  (8).JPG

Uroczystość odbędzie się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. Tam będą przygotowane stoły, dekoracje i potrawy.

- Poprzez zaangażowanie w organizację śniadania wielkanocnego dla osób samotnych i ubogich, chcemy wyrazić naszą troskę i życzliwość wobec tych wszystkich osób, które potrzebują wsparcia- mówi dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku Honorata Kozłowska.

Śniadanie rozpocznie się o 7.30. Goście zostaną zaproszeni do stołów, gdzie wolontariusze będą im podawać potrawy. - Dzięki temu unikniemy kolejek, a nasi goście będą czuli się komfortowo  podkreśla Dominika Czarnecka, wiceprezes Fundacji Rodziny Czarneckich.

Warto dodać, że każdy z gości przy wejściu otrzyma kupon uprawniający do otrzymania paczki żywnościowej. Dlatego organizatorzy apelują,  aby nie przynosić ze sobą własnych opakowań.
- Chcemy, aby wszyscy odwiedzający nas poczuli prawdziwie świąteczną atmosferę – dodaje Dominika Czarnecka.
Do udziału we wspólnym śniadaniu zachęcał również ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej: - Zapraszamy wszystkich samotnych, ubogich i potrzebujących do wspólnego świętowania.  Wielka Niedziela to taki dzień, w którym powinniśmy poczuć, że jesteśmy razem, że tworzymy wspólnotę. Te święta przypominają nie tylko o Zmartwychwstaniu Pańskim, ale też o wielkiej miłości Boga do człowieka, do każdego człowieka, bez względu na jego pozycję społeczną i status materialny.

Przy organizacji śniadania pomaga około 40 wolontariuszy. Ale Dominika Czarnecka zachęca tych wszystkich, którzy chcieliby pomóc o włączenie się w akcję. Można też pomóc wspierając organizatorów przynosząc wypieki i  słodkości.
Śniadanie Wielkanocne już 21 kwietnia o godz. 7.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku, ul. Kościelna 3.

 

ak

 

facebook