Dodana: 30 sierpień 2017 09:27

Zmodyfikowana: 30 sierpień 2017 15:20

Od 3 września zmiana rozkładu jazdy pociągów

Od niedzieli, 3 września 2017 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na trasach województwa podlaskiego. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 14 października 2017 r.

Ilustracja do artykułu pkp rail-8.jpg

Przewozy Regionalne informują, że zmiana rozkładu jest z jednej strony wynikiem trwających prac modernizacyjnych, jakie zarządca infrastruktury prowadzi na liniach kolejowych, a z drugiej uwzględnia sugestie i wnioski do siatki połączeń, jakie wnosi Organizator przewozów w naszym województwie, czyli Urząd Marszałkowski.  

Trwa drugi etap modernizacji  linii kolejowej Białystok – Czeremcha. Na odcinku Bielsk Podlaski – Czeremcha w dalszym ciągu będzie funkcjonować autobusowa komunikacja zastępcza. Przypominamy, że przystanki kolejowe w Podbielu i Gregorowcach, z powodu braku możliwości dojazdu, nie są obsługiwane. Przystanki kolejowe w Lewkach, Suchowolcach i Kleszczelach również nie są obsługiwane, ale autobusy komunikacji zastępczej zatrzymują się na przystankach PKS w tych miejscowościach. Rozkład jazdy na tej trasie ulegnie drobnym zmianom. Prosimy o zapoznanie się z nowymi rozkładami.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

 

Pozostałe pociągi POLREGIO na terenie województwa podlaskiego będą kursowały z niewielkimi, kilkuminutowymi różnicami. Wyjątkiem jest pociąg POLREGIO z Kuźnicy Białostockiej, który obecnie odjeżdża o godz. 19:41, a od 4 września będzie odjeżdżał o godz. 18:07.  

 

Pasażerowie proszeni są o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy pociągów przed planowaną podróżą. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl   

 

 

***

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi 27%. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

                                                                             

Czytaj też http: Więcej kolei w Podlaskiem

                                                                             

facebook