Dodana: 14 wrzesień 2017 09:59

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2017 09:59

Naszpikowani. Gwiazdy sportu spotkają się w czwartek z białostoczanami

To niepowtarzalna okazja spotkania tylu gwiazd sportu i jednocześnie możliwość pomocy innym. Medaliści olimpijscy, mistrzostw świata, Europy czy Polski oraz zawodnicy Jagiellonii będą wspierać akcję Fundacji Naszpikowani w czwartek 14 września na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu naszpikowani1.jpg

Będzie mnóstwo sportowców z pierwszych stron gazet, którzy osiągają największe sukcesy. Swoją obecność zapowiedzieli lekkoatleci Kamila Lićwinko i Wojciech Nowicki, kajakarze Sandra i Paweł Skowrońscy. Przyjadą też skoczek narciarski Wojciech Fortuna, lekkoatleci Tomasz Majewski, Piotr Małachowski i wielu, wielu innych. Będzie czas, żeby z każdym porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie, wziąć autograf.

Organizatorem jest białostocka fundacja Naszpikowani, która za cel wzięła sobie przekonanie jak największej ilości białostoczan, Podlasian do pomocy innym, a dokładnie do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. O tym, jak jest to łatwe przekonuje sam założyciel fundacji – Rafał Dubiejko, którego szpik kilka lat temu pomógł ciężkiej chorej dziewczynce.

Jak sam przekonuje, ta pomoc nie kosztowała wiele, dlatego postanowił przekonać do takiej pomocy jak najwięcej osób. Bo Naszpikowani przede wszystkim informują - o tym, na czym polega przeszczep, że nie jest niebezpieczny dla dawcy. Jeżdżą po szkołach, firmach, organizują festyny. Wszędzie gdzie są - można zarejestrować się w banku potencjalnych dawców szpiku. Dzięki nim na Podlasiu zarejestrowało się już ponad tysiąc nowych osób.

Taki jest też cel czwartkowego spotkania z gwiazdami sportu. Spotkać ich będzie można już dzisiaj, na białostockim Rynku Kościuszki od godz. 15 do 19.

 

Podczas tego wydarzenia Fundacja będzie edukować i rejestrować kandydatów na dawców szpiku.

Swoją obecność zapowiedzieli:

- Tomasz Majewski (pchnięcie kulą)

- Kamila Lićwinko (skok wzwyż )

- Piotr Małachowski (rzut dyskiem)

- Wojciech Nowicki (rzut młotem)

- Piotr Lisek (skok o tyczce )

- Joanna Fiodorow (rzut młotem )

- Sylwester Bednarek (skok wzwyż )

- Konrad Bukowiecki (pchniecie kulą )

- Wojciech Fortuna (skoki narciarskie )

- Dariusz Snarski (boks )

- Aleksy Kuziemski (boks )

- Piotr Sawicki (karate kyokushin )

- Sandra i Paweł Skowrońscy i inni (kajakarstwo )

 

Zaprezentują się również:

- Akademia tenisa stołowego ATS Białystok

- Białostocka akademia siatkówki B.A.S

- strzelectwo UKS Kaliber

- Narciarstwo biegowe i badminton UKS Hubal

- Rugby Białystok

- Piłka ręczna AS Factory Artura Siódmiaka

 

facebook