Dodana: 19 grudzień 2018 09:33

Zmodyfikowana: 19 grudzień 2018 09:33

Łomżyńska "Nadzieja" świętuje 10-lecie

Poświęcenie i przekazanie sztandaru - to główne punkty wyjątkowego jubileuszu, jaki świętować będzie w piątek, 21 grudnia łomżyńska Grupa Ratownicza "Nadzieja".

Ilustracja do artykułu nadzieja.jpg

Podsumowaniem istnienia jednostki, a także realizacji wielu programów i działań podejmowanych przez ratowników „Nadziei” będzie konferencja „W służbie Nadziei”, która odbędzie się w Auli prof. A. Jakubczaka w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości (Łomża, ul. Akademicka 1).

Przypomnijmy, że Grupa Ratownicza „Nadzieja” jest jednostką organizacyjną Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży; posiada również status ochotniczej straży pożarnej. Grupa powstała w roku 2008 i od tamtej pory nieustannie się rozwija. Obecnie „Nadzieja” posiada ponad 10 oddziałów terenowych rozsianych po całej północno–wschodniej Polsce. Jej członkami jest niemal 400 osób, w tym ponad 200 ratowników i 30 ratowników medycznych.

Grupa „Nadzieja” realizuje działania poszukiwawczo–ratownicze we współpracy ze wszystkim służbami państwowymi i samorządowymi. W minionym roku ratownicy „Nadziei” wzięli udział w ponad tysiącu działań ratujących ludzkie życie i zdrowie.

Partnerami realizacji programu obchodów i konferencji są:
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży;
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku;
Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku;
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku;
Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku;
Komenda Miejska Policji w Łomży;
Diecezjalne Radio Nadzieja w Łomży;
Parafia Krzyża Świętego w Łomży.

W załączeniu szczegółowy program jubileuszu.

Pliki do pobrania

facebook