Dodana: 24 maj 2018 15:04

Zmodyfikowana: 24 maj 2018 15:04

Kobieta samorządna. Debata podlaskiej inicjatywy "100-lecie Kobiet"

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Anna Naszkiewicz, Wicestarosta Powiatu Białostockiego Jolanta Den, Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Prezydenta Miasta Suwałki Ewa Beata Sidorek i prof. Renata Przygodzka, w przeszłości Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku wzięły udział w debacie podlaskiej inicjatywy „100-lecie Kobiet”, jaka odbyła się dziś, 24 maja w Centrum Edukacji Społecznej w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu Attachment10.jpeg

Debata toczyła się wokół tematów dotyczących roli kobiet w samorządzie, czym jest samorządność, o pracy wśród mężczyzn, o wizji, mottach życiowych i cechach charakteru kobiety samorządnej, o drodze zawodowej, jaka przywiodła je do zajmowanych obecnie lub w przeszłości stanowisku w samorządzie terytorialnym Kobiety samorządne, które zdobyły doświadczenia pracując w samorządzie terytorialnym.

Moderatorkami spotkania dr Małgorzata Wenclik i dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.

Debata została zorganizowana z okazji setnej rocznicy uzyskania praw publicznych i wyborczych kobiet w Polsce w ramach Inicjatywy Społecznej 100 – lecie Kobiet zorganizowana została debata: KOBIETY SAMORZĄDNE. Udział w niej zapowiedziała też wicemarszałek Anna Naszkiewicz.

Wszystkie wydarzanie w ramach inicjatywy 100-lecie Kobiet objęte są Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego. 

 (at)

facebook