Dodana: 10 kwiecień 2018 15:33

Zmodyfikowana: 10 kwiecień 2018 15:39

Jak poprawić sytuację osób starszych? Obradowała Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego

Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego zebrała się we wtorek, 10 kwietnia by wspólnie zastanowić się, jak poprawić sytuację osób starszych w województwie podlaskim. Oprócz członków Rady Seniorów, powołanych przez marszałka Jerzego Leszczyńskiego w grudniu ubr., w dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli m.in. dyrektorzy szpitali oraz dyrektorzy departamentu zdrowia UMWP.

Ilustracja do artykułu Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego 1 (14).JPG

- Pilny problem nas tu sprowadza – starzejemy się i potrzebujemy pilnego rozwiązania i pomocy w rozwiązywaniu problemów osób starszych – powiedziała prowadząca spotkanie Jolanta Wołągiewicz, Przewodnicząca Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego, a marszałek Jerzy Leszczyński witając wszystkich dodał:

- Problemy ludzi starszych, z którymi się borykamy, w przyszłości będą się nasilały, starzejemy się także jako region i w przyszłości władze samorządowe będą musiały zwracać większą uwagę na  problemy ludzi starszych. Dziś chcemy wyjść z propozycją Podlaskiej Karty Seniora - będzie to projekt działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie podlaskim oraz forma dodatkowego wsparcia dla seniorów w dostępie do różnych form życia społecznego -  zasobów instytucji kultury, rekreacji i edukacji na terenie Województwa Podlaskiego – zapowiedział marszałek Leszczyński.

Jednak zanim zaczęła się dyskusja o Podlaskiej Karcie Seniora prof. Barbara Bień, Kierownik Kliniki Geriatrii UMB, konsultant wojewódzki ds. geriatrii w województwie podlaskim wygłosiła wykład na temat: starzenie się Podlasia wyzwaniem dla opieki zdrowotnej i społecznej oraz poprowadziła dyskusję, podczas której zaproszeni goście mogli się wypowiedzieć na temat zasobów geriatrii w zakresie kadry, bazy, usług oraz możliwości finansowania.

 (oprac. at)

O powołaniu Rady czytaj: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/samorzad/samorzad/powolanie-rady-seniorow-przy-marszalku-wojewodztwa-podlaskiego.html

facebook