Dodana: 22 kwiecień 2018 16:43

Zmodyfikowana: 22 kwiecień 2018 16:43

Dzięki współpracy samorządu z mieszkańcami Augustowa powstaną kolejne miejskie ulice

W piątek, 20 kwietnia burmistrz Augustowa Wojciech Walulik i przedstawiciele Komitetu Budowy Ulic Ustronie i Pagórek podpisali umowę na realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

Ilustracja do artykułu ustronie2.jpg

 

Budowa ulicy Ustronie przez lata wstrzymywana była ze względu na posiadane przez Nadleśnictwo Augustów prawo własności do części gruntów przeznaczonych pod budowę drogi. Procedura zamiany gruntów dobiegła końca i inwestycja będzie mogła być zrealizowana jeszcze w tym roku.

Ulice będą posiadały nawierzchnię z mieszanki mineralno–bitumicznej obramowanej krawężnikami betonowymi. Po spełnieniu wszystkich formalności zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji. Planowany termin zakończenia prac to koniec 2018 roku.

Program „Rozwoju sieci dróg miejskich” zakłada przebudowę, czyli utwardzenie jezdni poprzez ułożenie nawierzchni asfaltowej bądź kostki brukowej betonowej na ulicach, których mieszkańcy w ramach inicjatywy lokalnej partycypują w kosztach realizacji przedsięwzięcia, zakładając komitety budowy swoich ulic. Wkład od mieszkańców wynosi 1000 lub 1500 zł od nieruchomości, a wysokość opłaty zależna jest od szerokości planowanej drogi. Obecnie założonych jest już około 50 komitetów.

Urząd Miejski w Augustowie

 

facebook