Dodana: 24 maj 2018 09:59

Zmodyfikowana: 24 maj 2018 09:59

Dni Augustowa 2018. Dziś spotkanie z Januszem Sowińskim

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na wieczór autorski Janusza Sowińskiego, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Hożej 7. Początek o godz. 18.00.

Ilustracja do artykułu Spotkanie - Janusz Sowiński - plakatm.png

Janusz Sowiński – pomysłodawca i inicjator Augustowskich Konkursów Literackich "O liść dębu" - opowie o swoim najnowszym tomiku pt. „Świt nad Augustowem”. 

Autor wierszy i opowiadań, animator życia literackiego przy Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej. Urodził się w roku 1935 w Piotrkowie Trybunalskim. Z wykształcenia technolog leśnictwa. Debiutował w 1956 roku tomikiem wierszy „Gołębice”. Najnowszy tom jest już 13 w jego dorobku poetyckim, a na długiej liście publikacji znajdują się także dwa zbiory opowiadań oraz redakcyjne opracowanie ośmiu almanachów środowiskowych. Swoje utwory drukował w prasie, m.in. w „Tygodniku Kulturalnym”, „Odgłosach”, „Gazecie Białostockiej”, „Naszym Głosie”, „Rycerzu Niepokalanej”, „Rysopisach”, „Suwalskim Tygodniku Kulturalnym”, „Krajobrazach”, „Ocaleniu przez poezję”, „Martyrii”, „Rajgrodzkich Echach”, „Przeglądzie Augustowskim” oraz z „Naszym Sztabińskim Domie”, którego był redaktorem naczelnym w latach 1998-2000. Jego utwory pojawiły się też na antenie Polskiego Radia.

Zachęcamy do udziału w pierwszym, niezwykle poetyckim, Dniu Augustowa – wstęp wolny.

APK

facebook