Dodana: 6 maj 2018 12:14

Zmodyfikowana: 6 maj 2018 12:14

Charytatywny piknik dla Tatarskiej Jurty

W niedzielę (6.05) w Kruszynianach odbędzie się charytatywny piknik na rzecz odbudowy spalonej Tatarskiej Jurty. Na scenie wystąpią m.in. zespoły muzyczne, np. Roki, Sorrow, a na koniec The Pioruners. Zagra również Buńczuk. Imprezę poprowadzi Dariusz Szada. Początek spotkania w samo południe.

Ilustracja do artykułu jurta.jpg

Spłonęła Tatarska Jurta w Kruszynianach. Perła Podlasia. Miejsce otwarte na wszystkich, łączące pasję z tolerancją, miłością do ludzi, do ojczyzny. Dżanneta Bogdanowicz i jej rodzina - twórcy Tatarskiej Jurty, którzy przywrócili blask Kruszynianom i Tatarom - są teraz w potrzebie. Nie chodzi tylko o odbudowanie miejsca pracy, ale o utrzymanie rodziny. Zanim rzeczoznawcy ustalą wysokość odszkodowania, które wypłaci firma ubezpieczeniowa, rodzina Bogdanowiczów musi przetrwać. Stracili nie tylko majątek, ale i swoją pracę, z której mogli się utrzymać.

Ci, którzy odwiedzą w niedzielę (6.05) Kruszyniany, będą mogli również zobaczyć pokaz tańców orientalnych czy wystawę dzieł lokalnych twórców. Odbędą  licytacje na rzecz odbudowy spalonej Jurty. Straty po pożarze wstępnie oszacowano na 1,5 mln zł.

facebook