Dodana: 27 sierpień 2018 13:36

Zmodyfikowana: 27 sierpień 2018 13:36

PATRONAT. XII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej

Tradycyjnie, rozpoczną się w sobotę (8.09) zawodami w strzelectwie myśliwskim na strzelnicy w Karakulach. W godzinach popołudniowych, podczas VII Międzynarodowego Seminarium Naukowego tematem wiodącym będzie jeleń. Uczestnicy będą też mogli podziwiać walory Puszczy Knyszyńskiej uchwycone obiektywem Andrzeja Kudlewskiego, często z niedostępnych zakamarków jego leśnych dróg.

Ilustracja do artykułu plakat Spotkania Hubertowskie 2018MALY.jpg

W niedzielę (9.09), po uroczystej Mszy św. Huberta, w kościele pw. Świętej Rodziny, w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej "Hubertus" z Kwidzyna, dalsza część imprezy odbędzie się nad zalewem Czapielówka.

W plenerze, w otoczeniu puszczańskich lasów - wystawy tematyczne, stoiska edukacyjne nadleśnictw niezależnie od wieku, kiermasze produktów szkółkarskich, miasteczko ruchu drogowego z symulatorem zderzeń, stoiska rzemieślnicze i producentów regionalnej żywności. 

W trakcie rozegrany zostanie I Bieg Hubertowski zorganizowany przez Grupę Biegową Czarna Białostocka na dystansie 1918 m - bieg rodzinny dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz bieg główny na dystansie 10 km ścieżkami leśnymi (zapisy już trwają).

Uhonorowani zostaną zwycięzcy zawodów strzeleckich, wędkarskich i tradycyjnie - konkursu kulinarnego "Hubertowskie Jadło". W części muzycznej wystąpią zespoły "Hubertus", „Trans”, Trio Akordeonowe "Akord", "Victoria" i Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ ze specjalnie przygotowanym programem nawiązującym do 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. 

facebook