Dodana: 20 kwiecień 2018 09:10

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2018 13:31

PATRONAT. Od piątku do niedzieli wielkie święto książki w Białymstoku. Targi Książki i Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur” (VIDEO)

W tym święcie literatury w Białymstoku udział wezmą m.in. Grzegorz Kasdepke, Marcin Szczygielski, Martin Widmark, Tomasz Samojlik, Hanna Krall, Zygmunt Miłoszewski, siostra Małgorzata Chmielewska, Anna Kamińska, Ignacy Karpowicz, Vincenty Sewerski, Martin Pollak, Krzysztof Varga, Andrzej Strumiłło, Michał Książek.

Ilustracja do artykułu glowny.jpeg

Atutem białostockich targów i festiwalu literackiego jest ich znakomita lokalizacja w centrum miasta, a także fakt, że to jedyne targi książki w Polsce północno-wschodniej. Wydawcy mają więc niepowtarzalną szansę, aby swoją bogatą ofertę zaprezentować w tej części kraju.

Festiwal literacki  to także szeroki wachlarz działań skierowanych zarówno do najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców województwa podlaskiego m.in. warsztaty literackie, warsztaty pisania, gry i zabawy edukacyjne, bezpośrednie spotkania z autorami, prezentacje nowości wydawniczych, wystawy.

Videorelacja Bogdana Bednarka z pierwszego dnia targów:

Warto w tym czasie odwiedzić Białystok, żeby zobaczyć tłumy odwiedzających i niezwykłą atmosferę towarzyszącą tym wydarzeniom.

Pełny program festiwalu znajduje się TUTAJ

Pliki do pobrania

facebook