Dodana: 30 lipiec 2018 09:20

Zmodyfikowana: 30 lipiec 2018 09:20

PATRONAT. Siabrouskaja Biasieda zabrzmiała w Gródku

Ten festiwal to nawiązanie do tradycyjnego, zakorzenionego w kulturze słowiańskiej, przyjacielskiego spotkania, na którym nie może zabraknąć muzyki, śpiewu i tańca. Projekt, który w szerokim rozmiarze zaprezentuje rodzimą, ludową kulturę, jak zwykle był wspaniałą do prezentacji bogactwa kultury pogranicza oraz promocji walorów przyrodniczo-turystycznych gminy, powiatu i całego województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Siabrouskaja Biasieda 2018 (6).JPG

W niedzielę 29 lipca w Gródku, już po raz kolejny odbył się koncert Siabrouskaja Biasieda.

W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego imprezę otworzył Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

- Ta scena to przede wszystkim miejsce do śpiewu i tańca, zatem serdecznie Państwa w imieniu zarządu pozdrawiam i udanego wieczoru życzę. Nasz region jest bogaty w wielukulturowość i cieszy, że chcemy się integrować wokół naszej kultury i chętnie do niej zapraszamy gościa z całego kraju i zagranicy – powiedział do zgromadzonej publiczności wicemarszałek.

W festiwalu jak co roku udział wzięły zespoły dziecięce, młodzieżowe i dorosłe, a różne rodzaje muzyki i śpiewu dały okazję do wspólnej zabawy.

Ale – jak podkreślaja organizatorzy – Siabrouskaja Biasieda to oprócz dobrej zabawy także okazja poznania bogactwa rodzimego folkloru i tradycji regionalnych niezbędnych do określenia tożsamości narodowej, poznanie wspólnych korzeni, powrót do tradycji.

Impreza była współfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. 

facebook