Dodana: 7 czerwiec 2018 10:08

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2018 10:08

PATRONAT. Błotna Liga Mistrzów powraca! Zobacz promocyjny film wydarzenia

Swampions Soccer League to największe w Polsce oraz w Europie Środkowej międzynarodowe rozgrywki piłki błotnej, które - bazując na unikalnym położeniu Podlasia - mają na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. Od samego początku naszym mottem jest: "obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!"

Ilustracja do artykułu blotna liga 2018.jpg

Przedstawiamy trailer Błotnej Ligi Mistrzów, zrealizowany na malowniczo położonych błotnych boiskach nad zalewem w Korycinie! 

BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także pierwsze w Polsce zawody, skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej! Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. Od początku mottem BLM jest: „obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.

Impreza narodziła się z – organizowanego przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI – Pucharu Podlasia w Piłce Błotnej w Surażu, a dzięki odbywającym się w Czeremsze dwóm edycjom (2015, 2016), udowodniła uczestnikom i widzom, ze piłka błotna to sport widowiskowy i rozwojowy. Bez wątpienia sukces przedsięwzięcia to także zasługa typowej dla mieszkańców Podlasia otwartości i gościnności, a także unikalnego na światową skalę spotkania pierwotnej natury i pięknej tradycji z nowoczesnym spojrzeniem na człowieka i jego potrzeby.

Błotna Liga Mistrzów powraca! 
Trzecia edycja imprezy odbędzie się w terminie 23–24 czerwca 2018 roku w Korycinie

 

realizacja: Krzysztof Kiziewicz

https://kiziewicz.com

muzyka: DJ SCRIBY/ Clermont Trax 

https://clermonttraxxx.bandcamp.com

organizatorzy:

Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI

http://www.alpi.org.pl/

Gmina Korycin 

http://nowa.korycin.pl/

 

więcej informacji: 

https://www.swampionsleague.com

https://www.facebook.com/SwampionsLeague

facebook