Dodana: 18 czerwiec 2018 09:17

Zmodyfikowana: 21 czerwiec 2018 13:01

IX Nadbużańskie Ziołowe Spotkania

Za nami dziewiąta edycja imprezy, której celem jest promocja podlaskich smaków, muzyki i rękodzieła. Tradycyjnie już mogliśmy się tym raczyć w gościnnych progach Gospodarstwa Agroturystycznego Ziołowy Zakątek w Korycinach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 17 czerwca br. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu". W IX Nadbużańskich Ziołowych Spotkaniach wziął udział m.in. marszałek Jerzy Leszczyński i członek zarządu Bogdan Dyjuk.

Ilustracja do artykułu Spotkania ziołowe  (5).JPG

W Korycinach swoją ofertę turystyczną prezentowało województwo podlaskie.
Na stoisku promocyjnym smakosze regionalnych produktów mieli okazję skosztować sękacza i naturalnie tłoczonych soków. Można też było zasięgnąć informacji o największych atrakcjach regionu m.in. o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Na odwiedzających „Ziołowy Zakątek” czekała moc atrakcji m.in.: występy lokalnych zespołów: "Polne Maki", "Jabłoniacy", "Zakrze Śpiewa"; występy zespołu „Rozmaj” z Ukrainy, występ Grupy z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Dołubowa, występ kabaretu „No i co” z Platerowa czy występ zespołu „TAKTYKA”.
Dla najmłodszych przygotowano stoisko animacyjne oraz fotobudkę i oczywiście dmuchany plac zabaw.

Marszałek Jerzy Leszczyński oraz członek zarządu Bogdan Dyjuk wręczyli nagrody przygotowane przez Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP.

 
facebook