Dodana: 6 marzec 2019 13:05

Zmodyfikowana: 7 marzec 2019 12:06

Kampania Ambasady Brytyjskiej przeciwko handlowi ludźmi

Podnoszenie świadomości społecznej oraz ochrona potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwo - handel ludźmi - to cele kampanii edukacyjnej prowadzonej przez Ambasadę Brytyjską w Polsce. Jej głównym narzędziem jest czerwony, dwupiętrowy autobus londyński, który 8 marca br. w godz. 10:00-18:00 pojawi się w Białymstoku na Rynku Kościuszki, nieopodal fontanny.

Ilustracja do artykułu brb.jpg

W autobusie  prezentowane będą krótkie filmy o tematyce przeciwdziałania handlowi ludźmi, przeprowadzane  rozmowy z partnerami kampanii oraz udostępniane materiały informacyjne. Wejść do pojazdu będą mogły zorganizowane grupy szkolne ze szkół ponadpodstawowych (40 osób, co 40 minut) oraz osoby zainteresowane spośród mieszkańców miasta.

W wydarzeniu udział wezmą: przedstawiciel kierownictwa oraz przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej W Warszawie, przedstawiciele polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policji, Straży Granicznej, Fundacji LaStrada oraz Armii Zbawienia a także przedstawiciele brytyjskiej agencji do spraw walki z nadużyciami w pracy (Gangmasters and Labour Abuse Authority) oraz brytyjskiej agencji do spraw walki z poważną przestępczością (National Crime Agency). 

Elementem kampanii jest także seminarium nauczycieli lokalnych szkół, pracowników urzędów pracy, pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku oraz innych uczestników, które odbędzie się między godz. 10, a 12 w Podlaskim Kuratorium Oświaty.

Krótki film opisujący założenia kampanii

opr. ms

facebook