Dodana: 17 maj 2018 12:14

Zmodyfikowana: 17 maj 2018 12:14

Białystok. „Droga do wolności” III bieg im. ks. Stanisława Suchowolca

W najbliższą sobotę, 19 maja o godz. 11.00 rozpocznie się III bieg im. ks. Stanisława Suchowolca „Droga do wolności”. Zbiórka uczestników, rejestracja i składanie oświadczeń o przystąpieniu do biegu odbędzie się na placu przed kościołem Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach, gdzie pochowany jest ks. Stanisław Suchowolec.

Ilustracja do artykułu running-1944798_960_720.jpg

Po rejestracji uczestników zostanie odprawiona Msza Święta. Z krótkimi wystąpieniami zwrócą się do uczestników Biegu organizatorzy. Następnie przy Grobie ks. Suchowolca zostaną złożone wieńce
i zapalone znicze. Przed startem wszyscy biegacze zostaną pobłogosławieni przez Kapelana Klubu Więzionych Internowanych i Represjonowanych. Start z placu przy kościele będzie miał miejsce o godz. 12.30. Meta zaplanowana jest na godz. 14.00 na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku.

Po Biegu odbędzie się Niepodległościowy Festyn Rodzinny, w tym występy:

o godz. 14.30 - młodych artystów ze Szkoły Estradowej I i II stopnia w Białymstoku;

godz. 15.30 - Zespołu Ludowego „Klepaczanki” z Choroszczy;

godz. 16 - zespołu Nervovoo Hoży z Choroszczy;

godz. 16.30 - „Lukasyno”;

godz. 17 - Jana Pietrzaka.

 

Głównym organizatorem Biegu jest Klub Więzionych, Internowanych i Represjonowanych w Białymstoku wspomagany przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Związek Piłsudczyków, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Chorągiew Białostocką ZHP im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Białymstoku.

 

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Biegu!

 

fot.pixabay

facebook