Dodana: 21 listopad 2018 13:06

Zmodyfikowana: 21 listopad 2018 13:06

Spotkanie z Radą Klastra Obróbki Metali

Rada Klastra Obróbki Metali i Marszałek Województwa Podlaskiego, Jerzy Leszczyński podziękowali sobie za współpracę podczas mijającej kadencji samorządowej.

Ilustracja do artykułu IMG_4045.JPG

Marszałek Województwa Podlaskiego jest członkiem Rady KOM, jednak w związku z końcem kadencji pożegnał się i podziękował  (we wtorek 20 listopada br.) Radzie klastra za dotychczasowe współdziałanie.

- To był dla mnie zaszczyt i bardzo ciekawe motywujące doświadczenie – mówił podczas spotkania marszałek Jerzy Leszczyński. – Udało nam się rozpocząć bardzo bliską współpracę, wzajemnie wspierać i promować, co było widoczne podczas wielu wyjazdów i  spotkań w Polsce i poza jej granicami.

Marszałek wspomniał m.in.: o wyjeździe na targi w Hanowerze, Expo w Astanie oraz o wsłuchiwaniu się w głos przedsiębiorców przy tworzeniu i aktualizacji ważnych zapisów w dokumentach poświęconych rozwojowi województwa.

- To dzięki waszym uwagom i uporowi powstała choćby Strategia Promocji Gospodarczej czy fundusze przeznaczone na promocje naszych rodzimych przedsiębiorstw w Regionalnym Programie Operacyjnym – przypominał. –Dobrze, gdy samorząd rozmawia i słucha przedsiębiorców, bo tylko synergia między tymi środowiskami zapewnia dobry rozwój regionu.

Przedsiębiorcy zgromadzeni w radzie klastra przy okazji spotkania zaapelowali, aby samorząd nadal był blisko podlaskiego biznesu.

-  Wyślemy taki sygnał nowym władzom województwa, bo wsparcie samorządu jest dla nas bardzo istotne – potwierdzał Sebastian Rynkiewicz, prezes KOM. – Nasza dotychczasowa współpraca , odbiła się szerokim echem w Polsce. Są klastry w kraju, które współpracują z samorządami miejskimi, ale my i samorząd województwa byliśmy do tej pory jedynym takim duetem w Polsce, co zostało zauważone i docenione w ministerstwach.

Przedsiębiorcy zaapelowali także , aby w przyszłości samorząd województwa pochylił się nad uproszczeniem procedur w konkursach w RPOWP oraz nad dalszym, koniecznym rozwojem szkolnictwa zawodowego.

- Studenci są ważni, ale absolwentów studiów mamy już dość. Potrzebni nam fachowcy, specjaliści, którzy u nas zdobędą doświadczenie już jako młodociani  pracownicy – apelowali. – Potrzebna jest duża akcja wspierająca i promująca szkoły branżowe. 

 art

facebook