Dodana: 6 listopad 2018 10:52

Zmodyfikowana: 6 listopad 2018 10:52

Praca dla inżynierów i pracowników fizycznych. Palisander zatrudnia

Białostocka firma Palisander prowadzi rekrutację nowych pracowników. Spółka stawia na absolwentów i studentów ostatnich lat uczelni technicznych, ale szuka też pracowników fizycznych.

Ilustracja do artykułu palisander2.JPG

Największy w regionie producent i dostawca systemów szalunkowych szuka nowych kadr aktywnie i na różne sposoby: uczestniczy w targach pracy, prowadzi kampanię promocyjną w mediach akademickich i ogłasza się na portalach pracowniczych, a nowozatrudnionym proponuje możliwość przyuczenia do zawodu i szkolenia.

Poszukiwani inżynierowie, kreatywni humaniści i pracownicy fizyczni  

- Szczególnie zależy nam na studentach czwartego i piątego roku oraz absolwentach – inżynierach budownictwa – mówi Jacek Bakun, wiceprezes Palisandra. - Ale szukamy kandydatów nie tylko po kierunkach budowalnych. Młodzi ludzie, którzy mają podstawy teoretyczne i zdecydują się na współpracę z nami, mogą liczyć na profesjonalne przygotowanie do zawodu od podstaw: przejdą cały proces wtajemniczenia zawodowego, dzięki któremu poznają zasady działania na każdym szczeblu i swoje przyszłe obowiązki od strony praktycznej, również na placach budów.

Obecnie firma poszukuje inżynierów budownictwa do swojej głównej działalności, a więc do projektowania szalunków i obsługi kontraktów szalunkowych.

- To bardzo ciekawa i zróżnicowana praca, która polega i na projektowaniu, i na działalności rynkowej, kontaktach z klientami – gwarantuje więc wiele satysfakcji i możliwość rozwoju – mówi Jacek Bakun. - Pole do popisu mają tu osoby z inicjatywą, kreatywne, otwarte na nowe wyzwania.

Z kolei absolwenci kierunków logistycznych lub pokrewnych mogą liczyć na stanowisko specjalisty ds. logistyki. Poza tym firma poszukuje pracowników działu promocji i marketingu, a także pracowników fizycznych – do pracy w warsztacie i magazynie.

- To są nasze najpilniejsze potrzeby, ale rekrutację pracowników prowadzimy praktycznie cały czas – dodaje przedstawiciel Palisandra. - Firma rośnie, branża, w której działamy stawia przed nami coraz więcej wyzwań, stąd też stała potrzeba pozyskiwania odpowiednich i zdolnych kadr.

Palisander, jako pracodawca

Działająca od 25 lat firma stawia na rozwój i obecnie jest jednym z największych dostawców systemów szalunkowych na rynku krajowym. Dzięki tak dobrej pozycji w branży, pracownicy spółki mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, wyłącznie na umowę o pracę, w rozwojowej firmie. Firma oferuje pracę w młodym i dynamicznym zespole, przy realizacji innowacyjnych, różnorodnych projektów. A o tym, że jest pracodawcą lojalnym i pożądanym świadczy długi staż dotychczas zatrudnionych pracowników i ścieżka ich awansu. 

- Postawiliśmy na młodych, a oni postawili na nas – opowiada wiceprezes Bakun. - Zatrudnialiśmy świeżo upieczonych inżynierów budownictwa, którzy nabierali doświadczenia wraz z rozwojem firmy.  Dziś wiele z tych osób zajmuje stanowiska menadżerskie lub w zarządzie firmy.

Atrakcyjne są również warunki płacowe (powyżej średniej w regionie) i socjalne. Inwestycje w kadry są jednym z filarów strategii CSR firmy Palisander na lata 2017-2020.  Plan zakłada inwestycje w rozwój pracowników poprzez programy podnoszące kwalifikacje (kursy i szkolenia), inwestycje w pracownicze pakiety medyczne i opiekę lekarską oraz promowanie aktywności fizycznej.

Palisander ma też na koncie nagrody w niezależnych branżowych konkursach: w 2014 r. Polski Związek Pracodawców Budownictwa uhonorował spółkę tytułem Pracodawca Roku w Budownictwie. Poza tym spółka podejmuje działania na rzecz promocji i rozwoju przyszłych kadr, poprzez wspieranie szkolnictwa wyższego oraz udział w konferencjach i seminariach promujących sektor branży budowlanej.

 

Palisander to firma z polskim kapitałem, działającą na rynku od 1993 r. Obecnie jest jednym z liderów rynku najmu szalunków budowlanych, współpracującym ze wszystkimi najlepszymi wykonawcami na rynku. Zatrudnia blisko 200 osób w swojej siedzibie w Białymstoku i w dwóch oddziałach - w Katowicach i w Swarzędzu, za pośrednictwem, których obsługuje rynek całej Polski i krajów ościennych. W swoim dorobku Palisander ma kilka tysięcy kompleksowo obsłużonych inwestycji, a jakość usług stała się jej priorytetem i wartością dodaną, wyróżniającą ją na tle konkurencji.

 

facebook