Dodana: 22 listopad 2018 10:39

Zmodyfikowana: 22 listopad 2018 10:39

Podrobione klocki w białostockim sklepie

Blisko 150 zestawów podrobionych klocków zatrzymali funkcjonariusze podlaskiej KAS podczas kontroli w jednym ze sklepów w Białymstoku. Jego właściciel za oferowanie do sprzedaży podróbek odpowie teraz przed sądem.

Ilustracja do artykułu KAS_2018.11.19.2.jpg

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali jeden z białostockich sklepów, w którego ofercie znajdowały się między innymi zabawki. Podczas kontroli mundurowi znaleźli blisko 150 pudełek klocków, których wygląd do złudzenia przypominał produkty znanej duńskiej marki. Funkcjonariusze zabezpieczyli zabawki i powiadomili przedstawiciela firmy – właściciela praw do chronionych znaków towarowych, który po przeprowadzonej ekspertyzie stwierdził, że są to podróbki.

W sprawie sporządzony zostanie wniosek o ściganie i ukaranie właściciela sklepu, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Działania KAS w zakresie kontroli rynku skierowane są głównie na zapewnienie bezpieczeństwa konsumentom, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci. Kupując zabawki pamiętajmy o tym, że wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane oraz, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne.

facebook