Dodana: 3 październik 2018 15:54

Zmodyfikowana: 5 październik 2018 09:35

Klaster Obróbki Metali podpisał porozumienie o współpracy z Administracją WSE „Grodnoinvest” podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego

Podczas pierwszego dnia obrad V Wschodniego Kongresu jednym z wydarzeń towarzyszących było podpisanie porozumienia o współpracy między Administracją WSE „Grodnoinvest” (Republika Białoruś) a Klastrem Obróbki Metali (Polska) w obecności Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego i Ambasadora Republiki Białoruś w Polsce Aleksandra Averyanowa.

Ilustracja do artykułu porozumienie o współpracy (4).JPG

Porozumienie podpisali prezes Klastra Sebastian Rynkiewicz i reprezentujący WSE Siergiej Tkaczenko , szef Administracji WSE.

Celem porozumienia jest współpraca w zakresie tworzenia korzystnych warunków dla biznesu w sferze inwestycji, przemysłu i informatyki.

Obecność władz województwa podczas porozumienia wynikała stąd, że to w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyły się pierwsze spotkania obu stron i nawiązanie porozumienia.

- To władze samorządowe aktywizowały nasze relacje, inicjowały nasze spotkania – przyznał prezes Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz.

- Dzisiejsze porozumienie jest potwierdzeniem, że współpraca pomiędzy naszymi regionami się rozwija – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński – a współpracujemy ze sobą jako sąsiedzi w wielu dziedzinach, dzisiejsze porozumienie jest dowodem na rozwój współpracy gospodarczej.

- Jest potencjał w Białymstoku i w Grodnie i postaramy się ten potencjał wspólnie wykorzystać realizując konkretne działania – dodał ambasador Aleksandr Averyanow gratulując obu stronom.

(at)

facebook