Dodana: 27 listopad 2018 08:25

Zmodyfikowana: 27 listopad 2018 08:25

Cynkomet z Czarnej Białostockiej rozszerza sieć dystrybucji i otwiera swój punkt logistyczny w Suwałkach

Nowa inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby rolników i innych klientów spółki z regionu suwalskiego i okolic. - Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, ułatwiając im dostęp zarówno do naszych maszyn rolniczych, jak i do usługi cynkowania, bez potrzeby odwiedzania firmy w Czarnej Białostockiej, czy też w Wyszkowie – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Chcemy być bliżej klienta, jednocześnie rozszerzając swoją sieć sprzedaży.

Ilustracja do artykułu Przyczepa T617.jpg

Na placu magazynowym o powierzchni ponad 1000 m.kw., zainteresowani kupnem rolnicy będą mogli obejrzeć najnowsze maszyny Cynkometu, skorzystać z fachowego doradztwa, a także dokonać zakupu. Z kolei osoby zainteresowane usługą cynkowania mogą dostarczyć do punktu konstrukcje stalowe, które chcą zabezpieczyć przed korozją za pomocą cynkowania ogniowego, realizowanego w dwóch oddziałach spółki - w Wyszkowie lub Czarnej Białostockiej, oszczędzając na ich transporcie. Punkt został zorganizowany głównie z myślą o osobach fizycznych, ale korzystać z niego mogą także firmy.

- Punkt wyposażony jest w odpowiedni sprzęt - najazdową wagę samochodową i wózek widłowy, w biurze można dopełnić wszystkich formalności, a nasza flota transportowa zawiezie elementy przeznaczone do cynkowania do naszych cynkowni i - po zabezpieczeniu - odwiezie je z powrotem – mówi Andrzej Mantur, kierownik sprzedaży i marketingu Cynkometu. - Dowożąc materiał do naszego punktu w Suwałkach, klient zaoszczędzi czas i pieniądze, otrzyma gwarancję ceny, terminu i jakości wykonania usługi, a w dłuższej perspektywie także na różnego rodzaju promocje.

Firma planuje uruchomienie suwalskiego oddziału sprzedażowego na początku grudnia. Zatrudnienie w nowym punkcie znajdzie kilka osób, m.in. operator wózka widłowego, pracownik biurowy i pracownik obsługujący zlecenia.  

Cynkomet sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji rozrzutników i roztrząsaczy obornika, przyczep oraz skrzyń zawieszanych. Firma posiada trzy cynkownie ogniowe, o długości wanny 13 i 9m oraz cynkownię ogniową wirową. Obecnie Cynkomet zatrudnia około 250 pracowników w Czarnej Białostockiej oraz w oddziale w Wyszkowie. Firma działa na rynkach krajowym i zagranicznym –jest obecna w niemal wszystkich krajach europejskich (poza Hiszpanią, Portugalią i Francją), a także w Algierii, Mołdawii i Kanadzie.

Ostatnią, największą i przełomową inwestycją Cynkometu jest warte 22,4 mln zł Centrum-Badawczo Rozwojowego Technologii Rolniczych Cynkometu, w którym są opracowywane i produkowane innowacyjne maszyny i urządzeń.

 

facebook